Campus Advisory Update: Health Sciences Building to reopen October 29. Read More

UB International Admissions

Genel bakış

1927 yılında kurulan Bridgeport Üniversitesi (UB), herhangi bir mezhebe bağlı olmayan ve ödüllü akademik programlar sunan özel bir üniversitedir. Üniversite, tarihi New England’in Connecticut kıyısında konumlanmış olup New York'a sadece bir saat uzaklıktadır. Üniversite’nin dünyanın en büyük finans merkezine olan yakınlığı, öğrencilerine birçok iş ve staj fırsatına daha kolay ulaşma imkanı sağlamaktadir.

Üniversite, 80 ülke ve 45 eyaletten öğrencileri cezbetme özelliği sayesinde evrensel bir öğrenim ortamına  sahiptir. Bu evrensel yapı, siniflar, sosyal aktiviteler, spor alanlari ve tasarim stüdyoları da dahil olmak üzere bütün üniversite kampüsüne yansımaktadir. Aynı  zamanda, bu evrensel öğrenim ortamı, öğrencileri farklı kültürlerle tanıştırmakta, onlara yeni bakış açısı kazandırmakta ve günümüzün küresel ekonomisinde başarılı olabilmek için gerekli olan kişisel bilgilerini arttirmalarini ve becerilerini geliştirmelerini sağlamaktadır. BÜ diplomanız, dünya vatandaşlığı için pasaportunuz olacak.

BÜ 125’ten fazla lisans ve lisansüstü derece programı ve çalışma alanı sunar. Akademik üstünlüğümüz, kariyer odaklı programlarımız ve öncü yenilikçi ruhumuz, bugünün öğrencilerini yarının liderleri olma yolunda hazırlıyor.

Bridgeport Üniversitesi  New England Okul ve Kolejler Birliği tarafından tam akreditasyona sahiptir. Üniversite ayrıca Connecticut Yüksek Öğretim Bakanlığı Valiler Kurulu tarafından akreditasyona sahiptir.
 
Önemli detaylar:

  • UB’de öğrenci başına düşen öğretim görevlisi oranı 15:1 ve ortalama sınıf ebadı 20 kişidir.
  • UB, önde gelen, Pazar odaklı, disiplinler arası ve uzmanlaştırlmış programlar sunmaktadır.
  • ABD Haber& Dünya Raporu, ABD’deki 300 doktora eğitimi veren ulusal üniversite arasinda;  Ekonomik Çeşitlik; Milli ve Etnik Çeşitlik ve  Uluslararası yapı bakımından, UB’ye, devamlı olarak ilk 10 ya da 20 arasında yer vermektedir.
  • UB’nin Yetişkin Eğitimi ve  Profesyonel Bilimler Okulu ve Uzaktan Eğitim Ofisi Connecticut eyaletinde ilk online lisansüstü diploma programına öncülük etmiştir.

Dünya Standartlarında Öğretim Görevlileri
Bridgeport Üniversitesi, yetenekli, özverili ve ilgili öğretim görevlileriyle tanınmaktadır. UB'nin yüksek donanımlı öğretim görevlileri çok saygın akademik ve profesyonel geçmişlere sahiptir. Öğretim görevlileri arasında Fulbright Bilim Adamları, Ulusal Fen Bilimleri Kurumu Üyeleri, Ford Üyeleri, Ulusal Beşeriyet Vakfı Üyeleri, Amerikan Learned Society Organizasyonu Bilim Adamları ve Phi Beta Kappa Bilim Adamları bulunmaktadır. Küçük sınıf ebatları ve öğrenci başına düşen öğretim görevlisi oranı sınıfın içinde ve dışında bireysel ilgi görmenizi sağlamaktadır.

Faydalı bağlantılar:

CONTACT INFORMATION

Request
INFORMATION

Want to learn more?

Request information about our career-oriented programs…

Undergraduate Programs

Graduate Programs

#ubsocial