Southern Illinois University Carbondale | International Program and Services

SIU Logo

Center for International Education

International Students and Scholars

Students Study

SIUC: Herkes İçin Bir Şeyler Var

Southern Illinois Üniversitesi

Ulusal çapta bir araştırma üniversitesinin profesyonelliğine ve küçük bir şehir üniversitesinin heyecanına sahip Güney Illinois Üniversitesi (SIU) tam da olmak isteyeceğiniz yerdir. Gelişiminizi hızlandıracak destekleyici, katılımcı bir topluluk bulacaksınız. Bir de huzurlu, yeşil bir kampüs.

SIU Carbondale bir doktora araştırmaları üniversitesi olup 50 eyaletin tümü ve 100’den fazla yabancı ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Hukuk ve tıp alanındaki mesleki derece programlarına ek olarak 200’den fazla lisans, 70 yüksek lisans ve 31 doktora programı sunuyoruz.

SIU, ihtiyacınız olan her şeye ek olarak, daha önce aklınıza dahi getirmediğiniz farklı imkanlar da sunan kusursuz bir üniversite ortamına sahiptir.

Neden SIU Carbondale?

Aradığı her ne olursa olsun, gerçekten de her öğrenci SIU Carbondale’de aradığını bulabilir. Övünç kaynaklarımızdan bazıları:

  • SIU Carbondale ulusal sıralamada en girişimci 50 araştırma üniversitesi arasında 27. Sıradadır. Liste, Forbes dergisinin 2015 yılında yaptığı “Amerika’nın En girişimci Üniversiteleri” listesi olup, sıralama kendini LinkedIn profillerinde şirket kurucusu veya iş yeri sahibi olarak tanımlamış mezun ve öğrenci sayılarına göre belirlenmiştir. Bu yeni sıralamaya göre, üniversitemiz 2014’teki yerine kıyasla tam on basamak atlamıştır.
  • Üniversite A.B.D.’nin en iyi yüksek öğretim araştırma üniversiteleri arasında ilk %5’lik dilimdedir.
  • SIU Carbondale, Association of Public and Land-grant Universities kuruluşunca, bölgede yürüttüğü ekonomik kalkınma çalışmaları sayesinde ulusal çapta kabul gören 48 yüksekokul ve üniversiteden biridir. 2015 yılında kazandığı İnovasyon ve Ekonomik Refah Üniversitesi unvanı 10 yıl süresince geçerlidir.
  • Son teknoloji lisansüstü programları, ileri enerji ve yakıt yönetiminde yenilikçi, profesyonel bir fen bilimleri master derecesinin yanında, Ulusal Bilim Vakfı tarafından sağlanan 3 milyon Dolarlık maddi destekle havza bilimleri ve yönetiminde bütünleyici bir lisansüstü öğretimi ve araştırma eğitimini kapsar.
  • SIU, birinci sınıf ve ekonomik lisansüstü programları sunar. Lisansüstü öğrencilerimizin %55’ten fazlasının eğitimi öğretim, araştırma ve idari asistanlık ve üyelik ile finanse edilmektedir.

Right Sidebar