Southern Illinois University Carbondale | International Program and Services

SIU Logo

Center for International Education

International Students and Scholars

Students Study

SIU Kampüsünde Yaşam

Çarpıcı bir doğal güzelliğin ortasında bulunan kampüsteki hayat, trekkingden kampa, yüzmeden bisiklete, doğa yürüyüşlerinden balık tutmaya kadar, bir çok eğlenceli aktiviteyle dolu.

Öğrenci Duyarlılığı ve Liderlik Gelişimi Ofisi, öğrencilerin liderlik becerilerini geliştirecek ve kampüsle bağlantılarını güçlendirecek fırsatlar yaratmak için aktif olarak çalışmaktadır. Merkez, sosyal olarak adil, kültürel etkileşimi yüksek ve toplumsal duyarlılığa sahip bir çevre aracılığıyla, öğrencilerin öğrenim deneyimini bütün olarak zenginleştirir.

Öğrenci Duyarlılığı ve Liderlik Gelişimi Ofisi, öğrencilere katılabilmeleri için yaklaşık 400 Tescilli Öğrenci Topluluğu (RSOs) sunmaktadır. Toplulukların faaliyet alanları kriketten futbola, fotoğrafçılıktan fiziğe kadar geniş bir yelpazede değişiklik gösterir.

Öğrenciler, kampüste yıl boyunca müzik, konserler, tiyatro, kültürel festivaller ve daha bir sürü etkinliğin tadını çıkarabilirler. 

Öğrenci Rekreasyon Merkezi

Üniversite, akıl sağlığının beden sağlığıyla ayrılmaz bir bütün olduğunu düşünür. Öğrenci rekreasyon merkezi, spor kulüplerine, su sporlarına ve daha pek çok etkinliğe erişim imkanı sunar. 

Shryock Oditoryumu Etkinlikleri  

Souhthern Illinois’teki en büyük oditoryum olan Shryock, turne yapan ulusal ve uluslararası göstericiler ve etkinliklerle sık sık ev sahipliği yapar.

Uluslararası Festival

Uluslararası Festival, her yıl Şubat ayında düzenlenmektedir. Festival, SIU Carbondale’deki uluslararası öğrenciler açısından en önemli etkinliktir.

Öğrenci Merkezi

SIU Öğrenci Merkezi, bir yandan öğrenciler ve üniversite topluluğuna güvenli ve kapsayıcı bir ortam sağlarken, diğer yandan eğitim programlarında, hizmetler ve tesislerde mükemmelliği yakalamaya adanmıştır. Ortak alan gibi, Öğrenci Merkezi de öğrenim deneyimini zenginleştirirken yaratıcılık ve sosyal gelişimi besler. İster atölyede yaratıcılığınızı konuşturun, ister bowling oynayın, film izleyin, ya da bir şeyler atıştırırken dinlenin. Bizi ziyaret edin; burada gerçekten herkes için bir şeyler olduğunu göreceksiniz.  

Konaklama seçenekleri

SIU’de kampüste yaşam yaşam boyu unutulmayacak bir deneyimdir. Yeni insanlarla tanışmanın, ömür boyu sürecek dostluklar kurmanın, akademisyenler ve personel ile etkileşimin, aidiyetin ve daha fazlasının keyfini süreceksiniz.

Üniversite, yeni evinize alışmanıza yardım edecek. Sorularınız olduğunda, sadece bir e-posta veya telefon ile yardım sever personele ulaşabilirsiniz. SIU’de ulaşılmaz şeyler her daim elinizin altındadır.

Yurtlar

Üniversite yurtları; lisans, lisansüstü ve mesleki programların öğrencilerine kampüs içi konaklama imkanı sunar. SIU’nin iki yurt bölgesi, Doğu Kampüs ve Batı Kampüs, toplamda yaklaşık 4 bin öğrenciyi ağırlayabilen 15 yurda sahiptir.

 • Odaların çoğu çift kişiliktir. Sınırlı sayıda da olsa tek ve üç kişilik odalar da bulunur.
 • Biri hariç tüm yurtlarda süit tarzında odalar bulunur. Bu odalarda banyo ile birbirlerinden ayrılan iki yatak odası vardır.
 • Yatakhane tipi odalar ise tek bir yurtta bulunur. Bu odalar sıra sıra veya blok halinde dizilidir ve ortak banyo vardır. Banyoda kişiye özel duş ve tuvalet kabinleri bulunur.

Daireler

İster yalnız, ister bir ev arkadaşıyla yaşıyor olun; ya da evli veya aile sahibi olun, burada ihtiyaçlarınıza yönelik bir Daire mutlaka var.

Avantajlar

 • Mükemmel Konum
 • Döşeli veya eşyasız daireler
 • Klimalı daireler
 • Bireysel kontratlar
 • Çocuk programları & oyun alanları
 • Okul Bölgesi Birlik Merkezi
 • Bilgisayar Laboratuarları
 • Tesis-içi personel
 • Tesis-içi çamaşır yıkama & araç parkı
 • Saluki Ekspres otobüs hizmeti

Right Sidebar