Southern Illinois University Carbondale | International Program and Services

SIU Logo

Center for International Education

International Students and Scholars

Students Study

Yüksek Lisans Eğitimi

Güney Illinois Üniversitesi ile dünya elinizin altında. 

Carnegie Eğitimi Geliştirme Vakfı, araştırma dalında SIU’yu ABD’deki tüm yüksek öğrenim kurumları içinde ilk %5 içinde göstermektedir. Ulusal çapta bir araştırma üniversitesinin profesyonelliğine ve küçük bir şehir üniversitesinin heyecanına sahip SIU tam da olmak isteyeceğiniz yerdir. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen ve başarı için gerekli destekleyici eğitim ortamının keyfini çıkaran binlerce öğrencimiz arasına katılın. Birinci sınıf programlarımızı hemen inceleyin. 

Akademik kadromuz kısa süre içinde 61.6 milyon dolar hibe kazananmış ve araştırma, eğitim ve destek sözleşmeleri yapmıştır. Tüm bunlara ek olarak, SIU Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’ndeki 70’ten fazla yüksek lisans ve 30 doktora programından birini seçebilirsiniz. Enstitü de Ulusal Bilim Vakfı ve Ulusal Sağlık Enstitüleri gibi seçkin kaynaklardan hibe fon alır. Sunulan lisans üstü eğitim seçeneklerini keşfedin…

Kayıt Süreci

Tüm bölümler, çevrimiçi başvuru sırasında kredi kartıyla ödenmesi gereken 65$ geri ödemesiz başvuru ücreti gerektirir. Lisansüstü derecelere kaydolmak için giriş koşullarını karşılamanız gerekir.

  • Lisans eğitiminin son iki yılında 2,7 ortalama (A notunun 4,0 olduğu bir sistemde yaklaşık B-)
  • Geçmişteki tüm lisansüstü eğitimlerde 3,0 ortalama (yaklaşık “B”)

Doktora programları için:

  •  Geçmişteki tüm lisansüstü eğitimlerde 3.00 GNO ortalama (yaklaşık “B+”) (bazı istisnalar olabilir)

İngilizce diliyle ilgili şartlar:

  • TOEFL internet temelli testten 80
  • IELTS’den 6.5
  • iTep Academic Plus sınavından 5.0
  • Cambridge İngilizce sınavından C1

Bazı bölümlerde İngilizce yeterliliği şartı aranmaktadır. Lütfen daha fazla bilgi için bölümünüzle irtibata geçin.

Bazı bölümlere başvuru için GRE/GMAT sınav yeterliliği şartı aranmaktadr. Lütfen yeterlilik şartları için bölümünüzle irtibata geçin.

Başvuru değerlendirme süresi, bölümden bölüme ciddi farklılıklar gösterebilir. Bazı programlar 9 aydan 1 yıla kadar önceden başvurulmasını gerektirirken, diğerleri için çok daha kısa süreler yeterlidir. Başlamak istediğiniz tarihten yeterince önce başvurmanız tavsiye edilir, özellikle de burs başvurusunda bulunacaksanız.

Sunulan tüm lisansüstü programları inceleyin.

Üstün Başarılı Öğrenciler için Lisansüstü Harç Oranları

Güz 2016’dan itibaren geçerli olmak üzere SIU, üstün başarılı öğrencilere alternatif harç oranı sunacaktır.  Üstün başarılılar harç oranından GRE sınavının sözlü veya kantitatif bölümlerinde %75 başarı gösteren yeni öğrenciler faydalanabilir.  Bu burs, yurt dışından gelen yabancı lisansüstü öğrencilerinin yurt içi fiyatlardan faydalanmasını sağlar.    Bu bursu alabilmek için:

  1. Öğrencilerin tüm asgari giriş koşullarını karşılaması gerekir. 
  2. Bu burstan faydalanabilmek için doğrudan ETS’den alınan resmi GRE puanları, başvuru sırasında teslim edilmelidir.

SIU, hayallerinizin peşinden koşabileceğiniz kusursuz bir mekandır.

En son ne zaman 300 milyon yıllık kumtaşı kayalıklarında yürüyüş yaptınız? Ya da gün batımında bir açık hava gösterisine katıldınız mı? Issız doğada halatla iniş yaptıktan sonra hiç yerden 50 fit yukarıda öğle yemeği yediniz mi? Canınız hiç sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek istedi mi? 

SIU, unutulmaz bir eğitim deneyimi oluşturmak için eğitim, insanlar ve kültürü birleştiren bir yerdir. Carbondale şehir merkezinin kalbinde yer alan SIU; yemek, alışveriş ve gece yaşamı seçenekleriyle bir eğlence merkezi ortamı sunar. 

Bir oyuna veya konsere gitmek, büyüleyici bir müzeyi ziyaret etmek, gece yaşamına karışmak, açık havanın keyfini çıkarmak ya da tarihten bir kesit yaşamak istiyorsanız, bütçenizi zorlamadan bunların hepsini deneyimleyebilirsiniz!

Rollercoaster gibi yürüyüş parkurları, göğü delen kayalıklar ve nefesleri kesecek kadar çarpıcı doğal manzaralar macera avcılarını bekliyor. Ekstrem sporlar veya daha hafif macera tutkunuysanız, Carbondale’i çevreleyen doğal yaşam alanı size sonsuz macera fırsatları sunar.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için hemen başvurun.

Right Sidebar