Excel

Genel Bakış

Parkland Koleji 1967’deki kuruluşundan bu yana akademik başarısı ve topluma kattığı değer konularındaki küresel saygınlığını istikrarlı bir şekilde artırıyor. Champaign – Illinois’de dünyanın her yanından uluslararası öğrenciler için mükemmel bir konum sunan okul, geçtiğimiz 40 yılda 210.000 öğrenciye mesleki-teknik ve akademik eğitim verdi.

Orta-doğu İllinois’de eğitim fırsatları ve topluma katkı için bir merkez haline gelen Parkland Koleji, üstün akademik standartları, yenilikçi programları ve sunduğu kaliteli eğitimle ulusal bir üne kavuştu. Articulation Compact Program (Eklemlenme Sözleşmesi Programı) Sosyal Bilimler ve Fen Bilimlerinde ön lisans derecesine sahip öğrencilerin belirli İllinois devlet üniversitelerine üçüncü sınıf öğrencisi olarak geçiş yapmalarına olanak sağlar. Illinois Articulation Initiative (IAI – Illinois Eklemlenme Girişimi) Parkland öğrencilerine eyalet çapında program ortağı kurumlar arasında geçiş imkânını garanti eden bir dizi kursu tamamlama şansı verir.

Parkland’da Eğitimin Avantajları

Parkland Koleji öğrencilere, bir Amerikan koleji ortamında yaşayıp öğrenim görmekten fazlasını sunan yepyeni bir fırsatlar dünyasının kapılarını açar. Küresel farkındalık ve çok kültürlülük temelleri üzerine kurulu Parkland Koleji, uluslararası öğrencileri ağırlıyor olmaktan gurur duyar.

Anahtar Noktalar

Denklik

Kolejin 1972 yılından bu yana Orta- Kuzey Bölgesi Kolejler ve Okullar Birliği nezdinde denkliği bulunmakta ve Kolej kariyer programlarının birçoğu da çeşitli kurumlarca denk olarak kabul edilmektedir.

Öğrenci Profilinde Çeşitlilik

Kolej kampüsü her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ortalama 18.000 öğrencinin kaynaşma noktası.

Yetkin ve ilgili eğitmen kadrosu

Parkland Koleji eğitmen kadrosu, uzmanlık alanlarında Doktora ve Yüksek Lisans derecesi sahibi, hali hazırda Parkland Eğitim ve Öğrenimde Üstünlük Merkezinde eğitimlerine devam etmekte olan eğitmenlerden oluşur. Tıpkı öğrenci profili gibi, Parkland kadrosu da dünyanın dört bir yanından gelen eğitmenleri barındırır.

Çok çeşitli akademik olanaklar

  • Kariyere, farklı üniversiteye geçişe ve işe özel 100’den fazla ön lisans ve sertifika programı
  • Öğretmenleri, danışmanları ve kütüphane görevlileriyle 600’den fazla tam ve yarı zamanlı personelden oluşan geniş kadro.
  • Tüm eğitim tarz ve seviyeleri için akademik destek
  • Kampüste, internet üzerinden veya karma eğitim olanakları
  • Rehberlik ve kariyer danışmanlığı hizmetleri
  • Küçük sınıflar ve özel laboratuvarlar: Her sınıfta ortalama 20 öğrenci
  • Kolej tarafından verilen dereceler Sosyal Bilimler Ön Lisansı, Fen Bilimleri Ön Lisansı, Güzel Sanatlar Ön Lisansı, Mühendislik Ön Lisansı, Uygulamalı Bilimler Ön Lisansı ve Genel Araştırmalar Ön Lisansıdır.
  • Lisansüstü dereceleri için dört yıllık kolejlerle ortaklık
  • University of Cincinnati ile özel bir uluslararası transfer ortaklığı
 

© Parkland College
2400 West Bradley Ave | Champaign, IL 61821 | 217.351.2200 | 888.467.6065
The Mission of Parkland College is to engage the community in learning.
Powered by HotcoursesTurkey Yurtdışında eğitim