Message for prospective international students, see the Admissions homepage for more details.

Genel Bakış

Iowa Eyalet Üniversitesi, arazisi devlet tarafından bağışlanmış ilk üniversitelerden biridir ve fırsat eşitliği, uygulanabilir eğitim ve bilgi paylaşımı gibi prensipler üzerine temellendirilmiştir. Şu an 4 binden fazlası yabancı olmak üzere yaklaşık 36 bin öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve birinci sınıf lisans-yüksek lisans programları sunmaktadır. Iowa’da, çok çeşitli alanlarda ve tüm dünyayı ilgilendiren meselelerde en üst kalitede disiplinlerarası araştırmalar yürütülür. Arazisi devlet tarafından bağışlanmış bir kurum olarak öğretim, araştırma ve ilerleme, temel misyonlarımızdır. Iowa Eyalet Üniversitesi, Üniversiteler ve Fakülteler Kuzey Merkez Birliği Yüksek Öğrenim Komisyonu’ndan tam akreditasyona sahiptir.  Iowa Eyalet Üniversitesi, başka bir çok programa özel akreditasyona sahiptir. Örneğin işletme fakültemiz, İleri İşletme Fakülteleri Birliği (AACSB) onaylıdır. Mühendislik fakültemiz, Mühendislik ve Teknoloji Akreditasyon Kurulu (ABET) ve mimarlık programımız da Ulusal Mimarlık Akreditasyon Kurulu (NAAB) onaylıdır.

Akademik
Iowa Eyalet Üniversitesi, 100’den fazla bölümde lisans programı sunar. Hangi bölümde eğitim göreceğinize karar vermek zor olabilir. Neyse ki Iowa, karar veremeyenler için sunduğu diğer seçeneklerin yanında karar vermenize yardımcı olacak birçok araç sunar.

Tam Bölüm Listesi

Öğrenme Toplulukları
Öğrencilerin akademik başarıya ulaşması için gayret eden öğrenci toplulukları, genellikle birlikte iki veya üç ders alan ya da aynı lojmanda birbirine yakın yerlerde kalan öğrencilerden oluşan küçük gruplardır. Yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin yarıdan fazlası bir öğrenme topluluğuna katılmayı tercih etmektedir. 80’den fazla öğrenme topluluğuyla herkes kendine göre bir şeyler bulabilir. U.S.News & World Report’a göre Iowa Eyalet Üniversitesi’nin öğrenme toplulukları ülkenin en iyi 25 programı arasındadır. Daha fazla bilgi için Öğrenme Toplulukları web sitesini ziyaret edin.

Iowa Eyalet Üniversitesi'nde Yaşam
Olağanüstü akademik tesisler ve dinlence-eğlence tesisleri ile donatılmış Iowa, cap canlı bir yaşam alanı sunar. Öğrenciler, deneyimlerini çokkültürlü ve çokuluslu bir öğrenci topluluğu ile paylaşırlar ve sakin bir ortamda akademik hedeflerine ulaşmak için çalışırlar. 800’ü aşan öğrenci toplulukları, değerli akademik destek, çok sayıda spor tesisi, uygun fiyatlı ve güvenli konaklama ve de sınırsız eğlence seçenekleri ile Iowa sizlere kaliteli bir üniversite deneyimi sunar.

Ames şehri, yeni öğrenciler için sıcak kanlı ve konuksever bir yerdir. 60 bin nüfuslu küçük bir üniversite şehridir ve yüzlerce dönümlük parkları, eğlence ve dinlence tesisleri ve bisiklet yolları nedeniyle ve de çevreyi kirleten hiçbir sanayi bulunmadığı için her zaman “temiz ve yeşil” olarak bilinir. Ames, sık sık en iyi üniversite şehirleri, ABD’nin en yaşanabilir küçük şehirleri, Amerika’da yaşanabilecek en iyi yerler gibi listelerde yer alır. Şehir genelindeki otobüs sistemi olan CyRide, öğrencilere güvenilir ve ücretsiz ulaşım sağlar. Ames, Iowa’nın başkenti Des Moines’e 30 dakika; Kansas City, Minneapolis ve Omaha’ya ise 3 saat uzaklıktadır. Bu sayede öğrencilerimiz, kampüs tatillerinde sık sık arkadaşlarıyla büyük şehirlere seyahat ederler.

İbadet
Ames’te düzinelerce kilise ve ibadethane bulunur. Bunların arasında protestan ve katolik kiliseleri, bir sinagog ve bir İslam merkezi de yer alır. Madrid kasabası yakınlarında da bir Hindu tapınağı vardır.

Restoranlar ve Etnik pazarlar
Ames'te, Asya, İngiliz, Çin, Hint, İtalyan, Kore, Meksika, Tayland ve Vietnam mutfakları gibi çok çeşitli kültürlere ait restoranlar ve gıda dükkanları bulunur. Büyük süper marketlere ek olarak, Ames’te uluslararası bakkaliyeler, organik gıda dükkanları ve Asya mutfağı dükkanları vardır.