Message for prospective international students, see the Admissions homepage for more details.

Varış Sonrası

Hava alanı karşılama servisi
Iowa Eyalet Üniversitesi, havaalanından kampüse servis imkanı sunar. Bu hizmet için makul bir ücret alınır ve servis rezervasyonları internet üzerinden yapılır. Öğrenci kesin kaydını tamamladıktan sonra internet üzerinden rezervasyon yapılabilir. Rezervasyon için buraya tıklayın.

Erken Varış Konaklaması
Asıl konaklanacak tesisler hizmete başlamadan önce uluslararası uyum programı düzenlenir. Bu nedenle, öğrencilerin kalacakları yurtlara/apartmanlara hemen taşınmalarına izin verilmez. Bu yüzden Iowa öğrencilerine geçici bir konaklama seçeneği sunar. Geçici konaklama isteyen öğrenciler, gecelik makul bir ücret öderler. Geçici konaklamada yer ayırtmak için buraya tıklayın. Öğrenciler geçici konaklamada kalmak istemezlerse, Ames’te aralarında tercih yapabilecekleri bir dizi otel bulabilirler.  

Uyum Programı
Iowa, kabul edilen öğrenciler için derslerden bir hafta önce başlayacak ve bir hafta sürecek bir uyum programı düzenler. Öğrenciler derslere kayıt yaptırır, yerleştirme sınavlarına girer, akademik ve uluslararası danışmanlarla tanışır ve üniversitenin ilke ve esaslarını öğrenirler. Programla ilgili bilgiler, dönem başlamadan birkaç ay önce Uluslararası Öğrenciler ve Akademisyenler Bürosu web sitesinde yayınlanmaktadır.