Saint Rose Hakkında

College of Saint Rose etrafındaki dünyayı daha iyi bir yer yapmak için öğrenme ve öğrendiklerini uygulamaya koymaya odaklı bir topluluktur. New York eyaletinin başkenti tarihi Albany şehrinin merkezinde bulunan okul, canlı bir ortamda özel, bağımsız ve karma bir eğitim deneyimi sunar.

Yaklaşık 4.500 öğrencisi bulunan Saint Rose çeşitli lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarına sahiptir. 40’tan fazla ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapar ve bu ülkelerin sayısı her yıl giderek artmaktadır. Uluslararası öğrenciler bu kampüste aktif bir rol oynar ve profesörleri, sınıf arkadaşları ve staj yaptıkları kurumlardaki çalışma arkadaşları ile anlamlı bağlantılar kurarlar.

Yabancı Dil Olarak İngilizce Eğitimi (ESL)

Saint Rose aynı zamanda akademik programları için ek hazırlığa ihtiyaç duyan uluslararası öğrencilere yönelik 1 yıllık Yabancı Dil Olarak İngilizce (ESL) eğitimi sunar. Bu program, uluslararası öğrencilere Saint Rose’daki akademik çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmek ve kurumdaki etkinlik ve bağlantıların bir parçası olmak için ihtiyaç duydukları İngilizce eğitimini sunar. Öğrenciler, ESL kredilerini başarılı bir şekilde tamamlamak şartıyla akademik programlarına geçebilir veya bir yıl boyunca sadece bu programda öğrenim görebilmektedir.

Uluslararası Burslar

College of Saint Rose uluslararası lisans öğrencilerine her yıl akademik burs ve finansal yardım garantisi verir.

Uluslararası öğrencilere yönelik başarı odaklı akademik burs, hibe ve Lisansüstü Asistanlık seçenekleri mevcuttur. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin

Uygun ücretler

ABD’nin kuzeydoğusundaki en düşük özel okul ücretlerine sahip olan Saint Rose, eğitim ücretlerini uygun hale getirmeye kararlı bir üniversitedir.

Uluslararası Öğrenci Profili

Dhruv Patel, Bilgisayar Bilgi Sistemleri programından mezun olduktan sonra General Electric isimli şirkette Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya başladı. Dhruv okuldaki profesörlerinin, başarısında çok büyük bir rol oynadığını söylüyor ve ülkeye gelen tüm uluslararası öğrencileri profesörleri ile sıkı bağlar kurmaya teşvik ediyor.