Kariyer Desteği

Mezuniyet Sonrası

Cal Poly mezunları, daha birinci günden liderlik etmeye hazır bir şekilde işe başlar. Benimsenen “Yaparak Öğren” yaklaşımı, Cal Poly öğrencilerinin, ABD’nin en saygın şirketleri tarafından yüksek düzeyde talep edilmesini sağlar.

Her yıl, yüzlerce işveren zeki, çalışkan ve mesleğe hazır Cal Poly mezunlarını işe almak için kariyer fuarlarına, sektör etkinliklerine ve ağ oturumlarına katılır. Mezunları, Apple, Tesla, Lockheed Martin ve PricewaterhouseCoopers dahil olmak üzere dünyanın en saygın şirketlerinin bazılarında başarılı konumlara erişmiştir. Aynı zamanda pek çoğu Harvard, Columbia ve UCLA gibi üniversitelerde lisansüstü programlarda kendilerini geliştirmeye devam etmektedir.

Staj ve Ücretli İş Deneyimi İmkânları

Staj ve Co-op adı verilen iş deneyimi kazanmaya yönelik ücretli pozisyonlar Cal Poly’de eğitimin önemli bir parçasıdır; pek çok analdalda mezuniyetten önce staj yapma şartı bulunur. Yakın dönemde mezun olanların yaklaşık %63’ü mezuniyetten önce iş seçeneklerini sıraya dizer.

Son yıllarda öğrenciler Apple, Amazon, Disney, Brightview, the National Park Service, Northrop Grumman, Boeing vd. dahil olmak üzere çeşitli şirket ve kar amacı gütmeyen kuruluş bünyesinde staj yapma imkanı bulmuştur.

Mustang Ağı

Dünya genelinde 180.000’in üzerinde mezunun yer aldığı Mustang ağı, güçlü ve büyümeye devam eden bir ağdır. Cal Poly mezunları, danışmanlık ve rehberlik ederek mevcut Cal Poly öğrencilerinin kariyer seçeneklerine erişimi konusunda yardımcı olur.

Cal Poly Mezun Topluluğu’nun bölge ofisleri aracılığıyla, mezunlar, okulu tamamladıktan sonra ağ kurmaya, Mustang ağında gönüllü olarak çalışmaya ve ağ ile bağlantılı kalmaya devam eder.

Okumaya devam edin…