Cal Poly Hakkında

İşte Cal Poly.

California Polytechnic State University (Cal Poly) öğrencilerinin bireysel başarılarıyla gurur duyan, ülke genelinde saygın bir devlet üniversitesidir.

Eğitim Deneyimi

Üniversitenin ‘Yaparak Öğren’ (Learn By Doing) yaklaşımı öğrencilere, akademik uzmanlık ve pratik deneyimi güçlü bir biçimde bir arada sunar. Cal Poly’de derslerin çoğu büyük amfilerde değil küçük sınıflarda verilir. Öğrenci-akademisyen oranı 19:1’dir. Bunun sonucunda ortaya çıkan, motivasyonlu öğrenci ve akademisyenlerden oluşan samimi topluluk, öğrencilerin hem akademik hem de bireysel düzeyde kendilerini aşabilmeleri için gerekli ilham ve desteği sunar.

Başvurular 1 Ekim’de başlar ve 30 Kasım’da sona erer.

Gurur Kaynaklarımız

  • PayScale.com ‘a göre mezunlar için 20 yıllık ortalama yatırım getirisi yaklaşık $700.000’dır.
  • Cal Poly, Forbes’e göre “Amerika’nın En İyi Okullarından” biridir.
  • Cal Poly, mezun maaşlarına ilişkin, Payscale.com tarafından yapılan derecelendirmede, ABD’nin Batı Kıyı Şeridinde bulunan devlet üniversiteleri arasında 3. sırada yer almıştır
  • Consumer Digest, Cal Poly’yi “En İyi 100 Okul” listesinde devlet üniversiteleri arasında 5. sıraya yerleştirmiştir
  • Halihazırda istihdam edilmiş olan mezunlarının %94’ü alanlarında bir işte çalışmaktadır.

Mezuniyet Sonrası

Kaliforniya’nin güneşli Orta Kıyı Şeridi üzerinde San Luis Obispo’da bulunan Cal Poly hem Bay Area hem de Güney Kaliforniya bölgesindeki sanayilerle sıkı bağlantılara sahiptir - bu sayede öğrencilerine harika imkânlar sunar. Mezunlarının %89’u mezuniyetlerinin ardından 1 yıl içerisinde tam zamanlı bir işe girmekte veya lisansüstü eğitime devam etmektedir. Öğrenciler hangi yolu seçerlerse seçsin, Cal Poly daima hazır olmalarını sağlayacaktır.