Eğitim Seçenekleri

Cal Poly bünyesinde bulunan 6 akademik okul, öğrencilere seçim yapabilecekleri 60’ın üzerinde anadal imkanı sunar. Daha birinci günden seçtikleri alanda deneyim kazanmalarını sağlamak için, öğrencilerin başvuru sürecinin bir parçası olarak bir anadal belirtmeleri gerekir. Anadallarını değiştirmek mümkün olsa da, Cal Poly öğrencilere, kararlarını vermeden önce bölümleri detaylı bir şekilde tanımalarını tavsiye eder.

Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri Okulu

Ziraat, Gıda ve Çevre Bilimleri Okulu, en yeni metotları uygulamak için öğrencilerini araziye, çiftliklere ve ormanlara götüren, ABD’nin en prestijli lisans tarım programlarından birine sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. Cal Poly, 1.500 hektarlık orman ve havza kaynaklarının yanı sıra 2.500 hektarlık zirai üretim, işleme ve araştırma arazisine sahiptir.

Mimarlık ve Çevre Tasarım Okulu

Mimarlık ve Çevre Tasarım Okulu öğrencilere, ev ve bahçe tasarımından şehir planlamaya kadar yapılı çevrenin tüm alanlarında pratiğe dayalı bir yaklaşım sunar. DesignIntelligence’a göre, ülkedeki 1 numaralı mimarlık lisans programıdır.

Mühendislik Okulu

80’in üzerinde laboratuvarı ve proje merkezi ile mühendislik eğitiminde ülke lideri olan okul, geleceğin en zorlu teknik problemlerini çözmek amacıyla kuram ve pratik uygulamayı birleştirmek için proje temelli öğrenmeyi teşvik eder.

Sosyal Bilimler Okulu

Sosyal Bilimler Okulu, modern dünyada insan deneyiminin ve ifadesinin değişen yapısına dair bir odak noktasını paylaşan beşeri bilimler, sosyal bilimler ve iletişim ve sahne sanatları alanlarında programlar sunan 15 bölüme ev sahipliği yapar. Sosyal bilimler öğrencilerimizin ¼’ü yurtdışında öğrenim görmektedir.

Fen ve Matematik Okulu

Fen ve Matematik Okulu, eğitim, araştırma ve pratik deneyim aracılığıyla öğrencileri, giderek daha bilimsel ve teknolojik hale gelen dünyada liderler olmak üzere hazırlar. Okul, kısa süre önce, takdir gören lisans araştırma programlarını büyütmek üzere Kaliforniya Eyalet Üniversitesi tarihindeki en büyük maddi desteği almıştır.

Orfalea İşletme Okulu

Orfalea İşletme Okulu’nda öğrenciler kendi alanlarında gerçek şirketlerle çalışarak ve kendi işletme fikirlerini geliştirerek işletme, finans, iktisat ve girişimcilik alanlarında uzmanlık kazanır.

Cal Poly bünyesinde bulunan her bir fakülte/okul hakkında fikir edinmek için Cal Poly Rehberine göz atın.