Eğitim seçenekleri

Malaya Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde oldukça geniş bir alan yelpazesi sunmaktadır. MÜ ayrıca, Sidney Üniversitesi, Melborn Ünivesiesi, Nottingham Üniversitesi ve Consortium of Presidents Üniversitesi (CPU) gibi uluslararası üniversitelerin partnerliğinde ortak doktora programları sunar.

Üniversitemizin gücü, tüm saygın üniversitelerde olduğu gibi, kadrosunun yaratıcılık, yetenek ve dinamizminde yatar. Araştırma görevlilerimiz 100’ün üzerinde uluslararası kuruluşla işbirliği içinde HIV-AIDS’den bulaşıcı hastalıklara, biyo-çeşitlilikten  nanoteknolojiye, hukuktan fikri mülkiyete, kültüre, dine, cinsiyet çalışmalarına ve yoksulluğun ortadan kaldırılması çalışmalarına kadar çok çeşitli alanlarda çalışma yürütmektedir.

Üniversitemiz, sayısız kaynaktan sağlamakta olduğu büyük araştırma fonu ve bünyesine katmaya devam ettiği seçkin öğrenci ve akademik kadro sayesinde, gelecek yıllarda üstün nitelikli araştırma çalışmaları ve yayınlarında büyük bir atılım daha gerçekleştirecektir.

Malaya Üniversitesi, global düzeyde bilimsel ve tıbbi buluşlar konusunda, layık görüldüğü sayısız ulusal ve uluslararası ödülün de ortaya koyduğu üzere, her daim olduğu gibi öne çıkmaya devam etmektedir.

Tüm bunların yanında, MÜ araştırmacıları toplam değeri 230.385,00 Pound olan yedi başarılı para ödülü ile, Birleşik Krallık Başbakanlık Uluslararası Eğitim Girişimi (PMI-2) Bağlanma Şeması “Araştırma İşbirliği” kategorisinde en başarılı başvuru sayısına sahiptir. Ödüller fotonik bilimi, plazma lazer fiziği, halokarbonlar ve iklim değişikliği, grup teorisi ve matematiksel kriptografi, iklimlendirme ve soğutma mühendisliği, moleküler mikrobiyoloji ve biyoteknoloji alanlarında verilmiştir.