Öğrenci Hayatı

Evinden ayrılıp üniversiteye gitmek bir öğrencinin hayatının en heyecanlı zamanlarındandır. Öğrenci yurtlarında yaşamak hem çok eğlenceli hem de yeni arkadaşlıklar kurmak için ideal bir fırsattır. Malaya Üniversitesi, ilk programlarına devam etmekte olan öğrencilerin %65’ine tekabül eden 12.000 öğrenciye ev sahipliği yapan 13 öğrenci yurdu ile iftihar eder.

Her bir öğrenci yurdu bir müdür ve yardımcıları tarafından idare edilir. Öğrenci Yurtları öğrenciler için konaklamanın yanında oyun kortları, okuma odaları, marketler, internet kafeler ve bilgisayar laboratuvarları gibi imkanlar da sağlar. Yurtların bir çoğunda yemek hizmeti veriliyor olmakla beraber, diğerlerinde de yemekhaneler bulunur. Yemek hizmeti sunan yurtlarda kalan öğrenciler günlük 8.00 RM – 12.00 RM aralığında, diğerleri ise 4.50 RM – 6.50 RM aralığında makul ücretler ödemektedir. 1 USD = 4 RM)

Yurtlardan on tanesinde hem konaklama hem de yemek hizmeti veriliyor olmakla beraber, diğer üçünde, yani 10th Residency College (Tun Ahmad Zaidi College), the 12th (Raja Dr Nazrin Shah Residential College) ve Section 17 College’de yalnızca konaklama hizmeti sunulmaktadır. Malaya Üniversitesi lisansüstü öğrencileri için de konaklama imkanı sağlamaktadır; ancak bu durum yeterli kalacak yer olmasına bağlıdır.

Konaklama Seçeneklerimizi Gözden Geçirin…