Enstitüler

Yüksek Lisans Çalışmaları Enstitüsü

Lisansüstü Çalışmaları Enstitüsü (LÇE), MÜ’nin lisansüstü eğitim merkezidir. LÇE, 1979 yılındaki kuruluşundan bu yana, modern çağın artan taleplerini karşılamak ve sürekli gelişimine ayak uydurmak amacıyla üstün nitelikli çok-disiplinli araştırma ve lisansüstü eğitime katkıda bulunmaktadır.

Asya-Avrupa Enstitüsü (AAE)

Asya-Avrupa Enstitüsü sosyal bilimler lisansüstü araştırma ve eğitiminde Güney-doğu Asya’nın önde gelen enstitülerindendir. AAE öğrencilerin kültürleri, tarihi, siyaseti, kurumları, ekonomiyi, ticaret ve her iki alandaki hukuki uygulamaları daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Eğitsel Liderlik Enstitüsü (ELE)

Eğitsel Liderlik Enstitüsü liderlik ve liderlik gelişiminde mükemmeliyet merkezidir. Enstitü, öğrencilere üstün nitelikli imkanlar ve kaynaklarla çalışabilecekleri canlı bir ortam sunar. ELE’nin çok sayıdaki seçkin üye ve akademik ikonları sayısız ülkenin ilim ve tecrübesini yansıtır. ELE’nin ‘Eğitsel Liderlik Yüksek Lisans Programı’, son derece modern ve ileri bir liyakat olup tüm seviyeden liderleri yaratıcı, ilham verici ve yenilikçi bireyler olarak donatır.

Çin Çalışmaları Enstitüsü (ÇÇE)

Malezya’nın özel olarak Çin’e odaklı ilk enstitüsü olarak ÇÇE, hükumet, kurumsal sektör ve diplomatik kurumlara ticari politika ekonomisi ve stratejik ya da çift taraflı ilişkiler konusunda bir kaynak merkezi ve politika danışmanı olarak hizmet vermektedir.

Uluslararası Kamu Düzeni & Yönetimi Enstitüsü (UKDYE)

Malezya hükumetinden aldığı güçlü destekle UKDYE, kamu düzeni, idare ve yönetim, danışma ve ekonomik ve sosyal bilimlerde araştırma konularında hem akademik hem de profesyonel olarak yetkin bir insan kaynakları gelişimi merkezi olmak hedefiyle çalışır.