HKU Hakkında

University of Hong Kong (HKU), akademik mükemmelliği, dünya standartlarında araştırma programları, küresel bağlantıları ve yarattığı sosyal etkiyle bilinmektedir. Zengin kültürel mirasından ilham alırken aynı zamanda geleceğe bakan HKU, öğrencileri küresel ölçekteki problemleri ele alan, beklenmeyen durumlara derhal ve etkin biçimde uyum sağlayabilen, böylelikle günümüzün giderek küreselleşen dünyasında her nerede olursa olsun başarıyı yakalayan, küresel düşünce yapısına sahip bireyler ve liderler olma yolunda hazırlayacak eğitsel bir yolculuğa davet ediyor.

Doğu ile Batı Arasındaki Köprü

Çin’in hem coğrafi hem de kültürel olarak özgün bir bölgesinde konumlanan Hong Kong, öteden beri Doğu ile Batı arasında bir köprü rolü oynuyor. Her iki dünyanın en güzel geleneklerini kendinde toplayan HKU ise, zengin kültürel mirasına katkıda bulunurken öncül (frontier) araştırma ve akademik çalışmalar yürütüyor. İngilizce dilinde ve dünyanın en global şehirlerinden birinde öğretilen dünya standartlarında ki müfredat sayesinde öğrencilerimiz Çin’in ekonomik gelişimi, zengin kültürü ve değişen toplumunu birinci elden tecrübe ediyor.

Bir Akademik Dinamo 

Öteden beri Asya’nın lider yükseköğrenim kurumu olan HKU, aynı zamanda küresel bir akademik dinamo olarak görülüyor. Üniversitemiz QS World University Rankings’e göre genel küresel sıralamada 27. sırada bulunuyor. Dişçilik programımız dünyanın en iyisi olarak kabul edilirken Eğitim alanında 6, Mineral ve Maden Mühendisliği ile İnşaat ve Yapı Mühendisliği alanlarında 9, hem Dil Bilimleri hem de Sosyal Politikalar ve Yönetimde 10. Sırada yer alıyoruz. Üniversitemiz profesörlerinden 111’i dünya çapında “en iyi %1 bilim adamı” arasında gösteriliyor. Akademik kadromuza ait akademik yayınlar ise dünya çapında sıkça kaynak gösteriliyor.

Dünyayı Birbirine Bağlayan Bir Kampüs

HKU’da 100’den fazla ülkeden öğrencilerle tanışıp dünyanın en iyi profesörlerinden bazılarından eğitim alma ve dünyanın en önde gelen 340’dan fazla uluslararası üniversitesinde değişim programlarına katılma şansını elde edersiniz. Ve tüm bunlar yalnızca başlangıç!

Tüm Kapıları Açan Bir Akademik Derece

Son 10 yıl boyunca, mezunlarımızın %99,4’ü her akademik yıl içerisinde en az bir iş teklifi almış, çoğu ise finans, biyomühendislik ve teknoloji gibi çok geniş bir sektör çerçevesinde, Apple, Google ve Goldman Sachs gibi dünya devleriyle çalışma imkanı bulmuştur. 

HKU’da çok daha fazlası vardır. Dünyanın en heyecan verici şehrindeki eğitim maceranızla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için başvuru portalımızda biraz vakit geçirmeniz yeterli.