Why Study at HKUST?
Your Right Choice
Study Options
Sharing from PG Students & Graduates
Postgrad Channel
Postgraduate Degree Programs
Funding
Application for Admissions
After Getting an Offer
Short-term Study/ Programs
Pre-arrival and Registration
Continuing Education
FAQs

Genel Bakış

1991 yılında kurulan Hong Kong Fen ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST) küresel düzeyde elde ettiği hızlı başarı, çeşitli disiplinlerde yakaladığı yüksek dereceler ve araştırma kalitesiyle bilinen genç ve seçkin bir üniversitedir. HKUST’un Fen, Mühendislik, İşletme, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler ve Çevre Çalışmaları alanlarındaki öncü çalışmaları içinde bulunduğumuz bilgi çağında bilginin sınırlarını başarılı bir şekilde zorlamaktadır.

HKUST çeşitli disiplinlerde hem lisansüstü araştırma hem de lisansüstü eğitim programları sunar, bunlar: Fen, Mühendislik, İşletme, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler, Çevre Çalışmaları ve Kamu Politikaları.

Lisansüstü Araştırma Programları

İki tür lisansüstü araştırma program seçeneği mevcuttur: MPhil (Master) ve PhD (Doktora). İkisinin kapsamında da ders programının tamamlanması, bağımsız bir araştırma yürütme ve tezin başarılı bir şekilde savunulması yer alır. Normal öğrenim süresi tam zamanlı MPhil öğrencileri için 2 yıl; tam zamanlı PhD öğrencileri için giriş yeterliliklerine bağlı olarak 3 veya 4 yıldır.

Lisansüstü Eğitim Programları

Lisansüstü eğitim programlarında öğrenim gören öğrencilerin minimum ders programı şartlarını ve varsa projelerini tamamlamaları gerekir. Lisansüstü eğitim programları kapsamında Edebiyat Master, İşletme Master, Fen Master ve İşletme Alanında İdari Master (EMBA) dereceleri bulunur. Tam zamanlı öğrenim programlarında normal program süresi 1-2 yıl arasında değişir.

Daha fazla program detayı…