Why Study at HKUST?
Your Right Choice
Study Options
Sharing from PG Students & Graduates
Postgrad Channel
Postgraduate Degree Programs
Funding
Application for Admissions
After Getting an Offer
Short-term Study/ Programs
Pre-arrival and Registration
Continuing Education
FAQs

Öğrencilerin Paylaştıkları

Lisansüstü öğrencilerimizin ve mezunlarımızın Hong Kong’ta ve Hong Kong Fen ve Teknoloji Üniversitesi’ndeki öğrenim deneyimlerini kendilerinden duymak en iyisi.

“Hong Kong Fen ve Teknoloji Üniversitesi (HKUST) sadece akademik anlamda değil aynı zamanda uluslararası açıdan da dünya standartlarında bir üniversite. HKUST’ta doktora eğitimi alırken yalnızca farklı akademik disiplinlerle değil aynı zamanda nazik ve destekleyici akademisyenler ve öğretim elemanlarıyla karşılaşıyorsunuz. HKUST, akademik niteliklerinin yanı sıra öğrenilenlerin aktarılması ve uygulamaya dönüştürülmesi için diğer programlarla da işbirliği yapar.

ENGELS, Jan Frederik, Almanya
Kimya Doktora Mezunu
Ortak Kurucu, Sonikure Technology

“Hong Kong, samimi insanların bulunduğu güzel ve modern bir şehir. Şehirde özel bir atmosfer yaratmak için, batı kültürüyle karışık da olsa, Asya gelenekleri güçlü bir şekilde hissediliyor. HKUST’da öğrenim görmek hem bir ayrıcalık hem de bir zevk. Burada akademik hedeflerinizi gerçekleştirmek için her şey sunulur; aynı zamanda dünyaca ünlü pek çok akademisyen ve konuşmacı modern bilimle ilgili konuları paylaşmak için HKUST’u ziyaret ettiğinden meslek ağınızı oluşturmanız için fırsat yakalayabilirsiniz.

HEFLER, Csaba, Macaristan
Makine Mühendisliği Doktora Öğrencisi
HK Doktora Bursu

“HKUST’taki deneyimim şimdiye kadar oldukça ilgi çekiciydi. Öğrencilerin kültürel çeşitliliği ve fen ve araştırma verilen önem sayesinde HKUST’ta, daha önce tüm bildiklerimden daha fazlasını öğrendim. İleriki yıllarda da pek çok ilgi çekici insanlarla tanışıp, araştırmalarım sayesinde teknolojinin sınırlarını zorlamayı umuyorum.”

TILITA, George Alexandru, Romanya

Makine Mühendisliği Doktora Öğrencisi (Nanoteknoloji)
HK PhD Bursu

“Muhteşem konumu, dünya genelindeki şöhreti ve harika akademik topluluğu dolayısıyla HKUST doktora çalışmalarımı sürdürmek için harika bir yer. Burası aynı zamanda doğu ve batının buluşma noktası, dolayısıyla hem kültürel hem de akademik anlamda zengin bir deneyim kazanıyorum.

VOSECKY, Jan, Çek Cumhuriyeti
Bilgisayar Bilimi & Mühendislik Doktora Mezunu
HK PhD Bursu

Daha fazla öğrenci hikâyesi için, lütfen burayı ziyaret edin.