Why Study at HKUST?
Your Right Choice
Study Options
Sharing from PG Students & Graduates
Postgrad Channel
Postgraduate Degree Programs
Funding
Application for Admissions
After Getting an Offer
Short-term Study/ Programs
Pre-arrival and Registration
Continuing Education
FAQs

Mesleki Gelişim & Uluslararası Deneyim

Mesleki Gelişim Programları

Günümüzün rekabetçi dünyasında, akademik bilgi denklemin sadece bir parçasıdır. Başarı için, tam donanımlı yeterli bir genel bilgi, araştırma & meslek becerileri, yenilikçi bir bakış açısı ve öz-yönetim yeteneği gereklidir. Bu sebeple, tüm lisansüstü araştırma öğrencilerinin, kendilerini mesleki gelişim becerileri ve bireysel gelişimleri için bilgi ile donatacak mesleki gelişim programlarına katılmaları gerekir.

Uluslararası Deneyim

Üniversite, lisansüstü araştırma öğrencilerinin mesleki ve uluslararası deneyimlerini arttırmak için Yurtdışı Araştırma Bursu’ndan Araştırma Seyahat Desteği ve Lisansüstü Konferans/Seminer Katılım Desteği’ne kadar çeşitli seyahat desteği ve burs seçenekleri sunar.

Üniversite, aynı zamanda tüm dünya çapında kapsamlı bir değişim ağına sahiptir. Bu güçlü ağ öğrencilere diğer bir kültürü keşfetmek, bakış açılarını genişletmek ve çalışmalarına yeni bir boyut kazandırmak için imkânlar sunar.

Mezuniyetin Gelecek Vaat Eden İmkânlar

HKUST, profesyonel ve modern eğitim imkânları ile çeşitli alanlarda göze çarpan başarılar elde eden pek çok mezun yetiştirmiştir. HKUST mezunlarının hikâyelerini öğrenmek için okumaya devam edin.