Why Study at HKUST?
Your Right Choice
Study Options
Sharing from PG Students & Graduates
Postgrad Channel
Postgraduate Degree Programs
Funding
Application for Admissions
After Getting an Offer
Short-term Study/ Programs
Pre-arrival and Registration
Continuing Education
FAQs

Bol Burs Seçenekleri

HKUST öğrencilere, lisansüstü eğitimlerini finansal kaygılar yaşamadan sürdürebilmeleri için çok sayıda burs ve destek seçeneği sunar. 

Lisansüstü Destek (PGS)

HKUST öğrenim süreçleri boyunca günlük ihtiyaçlarını, öğrenim ücretlerini ve diğer ilgili harcamalarını karşılamak için tam zamanlı lisansüstü araştırma öğrencilerine finansal destek imkânı sunar. Bunun için ayrı bir farklı gerekmez. HKUST, öğrenciler lisansüstü araştırma programlarına başvuru yaptıklarında onların bu bursu almaya uygun olup olmadıklarını değerlendirir. Lisansüstü destek miktarı yıllık olarak yeniden değerlendirir. 2017/2018 için maksimum miktar aylık 16.330 HKD (Hong Kong Doları)’dir. Bu destek, tam zamanlı Master öğrencileri için 2 yıl; tam zamanlı doktora öğrenciler için 4 yıla kadar devam etmektedir.

Hong Kong Doktora Destek Bursu (HKPFS)

Hong Kong Doktora Destek Bursu, HKUST’ta doktora çalışmalarını sürdürmek üzere küresel çapta en başarılı öğrencileri üniversiteye çekmeyi amaçlar. Bu burs kapsamında, bursu almaya hak kazanan öğrenciye 4 yıl boyunca yıllık olarak 240.000 Hong Kong Doları’na ($30.000) ek olarak 10.000 HKD konferans ulaşım ücreti verilir. Ayrıca HKUST, bu bursu almaya hak kazanan öğrencilere, öğrenimlerinin ilk yılında 40.000 HKD Araştırma Başarı Bursu verir. 33 farklı ülkeden gelen altı doktora öğrencisinden biri bu burs kapsamında öğrenim görür.

Uluslararası Ziyaretçi Öğrenci Staj Programı

Hong Kong dışındaki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, 2 altı aylık süreç boyunca aylık 10.000 - 12.000 HKD destek ile en iyi akademisyenlerin gözetimi altında HKUST’ta araştırmalarda yer alabilir. Öğrenciler yeni bir ortamda değerli araştırma deneyimi edinmenin yanı sıra Hong Kong’ta zengin bir kültürel değişim deneyiminin tadını çıkarabilir.

Öğrenimlerinin ilk iki yılında tam zamanlı lisansüstü öğrencilerin tümüne kampüste konaklama garantisi verilir. Diğer lisansüstü öğrenciler, üniversite dışında konaklama arayabilir. Öğrenci Konaklama Ofisi’nin Kampüs Dışında Konaklama Birimi bu konuda öğrencilere bilgi vermeye ve yardımcı olmaya hazırdır.