Why Study at HKUST?
Your Right Choice
Study Options
Sharing from PG Students & Graduates
Postgrad Channel
Postgraduate Degree Programs
Funding
Application for Admissions
After Getting an Offer
Short-term Study/ Programs
Pre-arrival and Registration
Continuing Education
FAQs

Neden HKUST?

Dünya genelinde tanınma

HKUST 25 yıllık kısa tarihi süresince küresel düzeyde yakaladığı başarıyla hızlı bir şekilde büyümüştür.

  • Asya'daki En İyi Genç Üniversiteler Arasında 1.sırada, THE Young University Rankings 2017
  • Dünyadaki En İyi Genç Üniversiteler Arasında 2.sırada,THE Young University Rankings 2017; QS University Rankings: Top 50 Under 50, 2016
  •  Dünyada 30.sırada, QS World University Rankings, 2018
  • Büyük Çin Genelinde Küresel İstihdamda 1.sırada; Dünyada 13.sırada, Global Employability University Ranking, 2016
  • Kellogg-HKUS Executive MBA Programı ile dünyada 1.sırada, Financial Times Global EMBA Rankings 2016; QS Global Joint EMBA Rankings 2017

Dünya Standartlarında Bir Akademik Kadro

HKUST, kendi alanlarında saygın isimleri ve başarıya doğru ilerleyen bireyleri barındıran uluslararası güçlü bir akademisyen kadrosuna sahiptir. Tüm akademisyenler doktora derecesine sahip olup çoğunluğu şu üniversitelerden mezun olmuştur:

Çoğunluğu dünyaca ünlü üniversitelerden gelir

Brown Cambridge

Carnegie-Mellon

Chicago
Columbia Cornell

Duke

Harvard

Illinois

London Maryland Michigan

MIT

New York

Northwestern

Oxford

Pennsylvania

Princeton Purdue

Southern California

Stanford Toronto UBC

UC Berkeley

UCLA Washington Wisconsin Yale
Ve HKUST  

Bu akademisyenlerin yenilikçi fikirleri Üniversite’yi, kendi uzmanlık alanlarındaki gelişmelerde en ileride tutmayı sağlamıştır. Araştırmaya olan tutkuları, bu akademisyenlerin ilham veren eğitmenler ve öğrenciler için harika rol modeller olmalarını sağlamıştır. Akademisyen profiline ve araştırmalarına dair daha fazla bilgi almak için, lütfen burayı ziyaret edin.

Gerçek Anlamda Uluslararası Bir Üniversite

HKUST, stratejik ortaklıkları ve yurtdışı ve Çin Anakarası ile olan akademik anlaşmaları ve araştırma ortaklıkları sayesinde gerçek anlamda uluslararası bir üniversite yaratma konusunda aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir; bu sayede öğrencileri için en ileri ve küresel eğitim olanaklarının geliştirilmesine imkân sağlamıştır. Buna ek olarak, HKUST çok kapsamlı bir öğrenci değişim programına sahiptir; bu program dünya genelinde ortak olunan 250’nin üzerinde ülkeyi kapsar. Lisansüstü öğrenci topluluğu 60’ı aşkın ülkeden gelen öğrenciler sayesinde çeşitli ve küresel bir topluluktur. Bu kurumda, dünyanın farklı yerlerinden gelen sizin gibi yetenekli bireylerle birlikte öğrenim görecek ve birbirinizden ilham alacaksınız.

Yenilikçi Girişim Destekleri

HKUST uluslararası bir duruşa, baskın bir girişimci ruha ve yeniliklere sahip olan saygın bir araştırma kurumudur. Üniversite, HKUST Girişimcilik Merkezi HKUST Teknoloji Aktarım Merkezi HKUST R & D Limited vd. dahil olmak üzere keşiflerin yeni teknolojilere ve çözümlere dönüşümünü destekleyen modern imkânlar sunar.

Asya’nın Dünya Şehri ve Çin’e Açılan Kapısı

Hong Kong, QS 2017 En İyi Öğrenci Şehirleri Sıralaması’nda da görüldüğü üzere, dünyadaki en iyi öğrenci şehirlerinden biridir. Dünya standartlarında bir araştırma ortamının yanı sıra, uluslararası duruşu, rekabetçi ortamı, dinamik kozmopolit çalışanları ile lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için harika bir seçenektir. Aynı zamanda Çin’in güney ucunda bulunan ideal konumu sayesinde dünyanın en hızlı büyüyen ve en etkili ekonomilerinden birini takip etmesi oldukça kolaydır. Bu yüzden HKUST, öğrenciler için harika araştırma ortamı ve imkânları sunan, Guangzhou yakınlarındaki HKUST Fok Ying Tung Graduate School at Nansha, HKUST Shenzhen Araştırma Enstitüsü (SRI), HKUST LED-FPD Teknoloji ve Araştırma & Geliştirme Merkezi ve XJTU-HKUST Ortak Sürdürülebilir Kalkınma Okulu gibi çeşitli araştırma platformları aracılığıyla Çin Anakarası’nda bulunan sanayilerle aktif bağlantılar kurmaktadır.

Eğitim Dili Olarak İngilizce Kullanımı

Üniversite’de eğitim dili İngilizcedir - bu, farklı kültürel geçmişlerden gelen öğrencilere birbirileriyle kaynaşabilecekleri uluslararası bir ortam yaratır.