Image
Students at International Festival along with the flags of their countries.
International Application

Your future begins at UB!

Genel Bakış

The University of Bridgeport (UB) Bridgeport Üniversitesi, Bridgeport, Connecticut'ta bulunan bağımsız bir üniversitedir. ABD'de en büyük ulusal çeşitliliğe sahip kuruluşlardan biri olarak bilinen Bridgeport Üniversitesiüniversite dünyanın dört bir yanından öğrenci kabul etmektedir. Öğrenci nüfusunu 80 farklı ülkeden ve 45 farklı eyaletten gelen öğrenciler oluşturmaktadır.

Ana kampüs, 50 hektarlık dönümlük bir alana yayılmıştır, Long Island Sound'a nazırdır ve olağanüstü bir Atlas Okyanusu manzarasına sahiptir. Gazeteler, makaleler ve elektronik kitaplarla dolu yeni yapılan dijital bir kütüphane ve gelişmiş bir atletizm parkuru gibi tesislerimiz mevcuttur. Öğrenciler, Bridgeport'ta geçirdikleri vakit boyunca üniversitedeki kulüplere ve organizasyonlara iştirak ederek yeni faaliyetlere katılmaya ve liderlik fırsatlarını üstlenmeye teşvik edilir.

Enstitüdeki vakitleri boyunca öğrencilere çeşitli hizmetlerle destek verilmektedir. Bunlara şahsi kaygılarınızı çözmeniz konusunda size yardımcı olacak bir rehberlik ekibi, bir sağlık ekibi, bir konaklama danışmanı ve engelli öğrenciler için destek de dahildir.

Üniversitenin Kariyer Gelişim Merkezi, öğrencilere ilerlemek istedikleri kariyeri keşfetmelerinden görüşme sürecine kadar iş bulmanın her aşamasında yardımcı olmak için "Dört Yıllık Kariyer Gelişim Planı"nı hazırlamıştır.

Bridgeport şehrinde tiyatrolar, müzeler, parklar, sinemalar ve eyaletin tek hayvanat bahçesi olan Beardsley Hayvanat Bahçesi gibi kültürel mekanların da dahil olduğu, öğrencilerin boş vakitlerini geçirebileceği birçok yer bulunmaktadır. Bridgeport ayrıca öğrencilerin staj ve mezuniyet sonrası iş başvurularına yardımcı olabilecek dünyanın en büyük şirketleri ve organizasyonlarına erişim imkanı sağlayan, aynı zamanda birçok turistik mekanı barındıran Boston ve New York'a da yakın bir mesafede yer almaktadır.