Image
Students at International Festival along with the flags of their countries.
International Application

Your future begins at UB!

Yenilikler

Ödüller

University of Bridgeport'un yeni atanan Başkanı Dr. Laura E. Skandera Trombley, bu yılın başlarında Huntington Kütüphanesi tarafından Dixon Wecter Amerikan Edebiyatı Ordinaryüs Profesörü Ödülü’ne layık görülmüştür.

Skandera Trombley, 1 Temmuz 2018'de UB başkanlığını üstlenmiştir ve Huntington Kütüphanesi’nin ve Pitzer College’ın onursal başkanı ve William J. Fulbright Yabancı Burs Kurulu’nun onursal kurul başkanıdır. Huntington, Skandera Trombley'i “19. yüzyıl Amerikan edebiyatı alanında önde gelen bir öğretim görevlisi ve özellikle Mark Twain’in yaşamı ve edebiyatı konusunda dünya çapında bir akademisyen” olarak tanımlamaktadır.

Wahlstrom Kütüphanesi

Muhteşem Long Island Sound deniz manzarasına sahip Bridgeport’un yakın zamanda yenilenen Wahlstrom Kütüphanesi, şu anda UB kampüsünün canlı ve yenilikçi merkezidir. Çok çeşitli kaynaklar sağlayan kütüphane dört kata yayılmış rahat ve geniş çalışma ve dinlenme alanları sunmaktadır ve haftanın yedi günü profesyonel ve ilgili kütüphane görevlileri bulunmaktadır.

Bilgi Okuryazarlığı Programının yanı sıra 68 PC ve 100'ün üzerinde bağlantı istasyonu sayesinde, öğrenciler ve öğretim üyeleri günümüz araştırma ihtiyaçları için en gelişmiş arama araçlarından ve kapsamlı bir veritabanı, e-dergi, e-kitap ve video içerikleri koleksiyonundan yararlanabilirler.

Wahlstrom Kütüphane Platformu, dünyanın her yerinden erişilebilir ve kullanımı kolay bir dijital portal görevi görmektedir ve kullanıcıların aynı anda birden fazla ürün aramasına olanak tanımaktadır. Öğrenciler devam eden özel web tabanlı eğitimlere ve gerçek zamanlı sanal araştırma desteğine mobil cihazlarından erişebilirler.