UA Hakkında

Öğrenim, araştırma, hizmet ve inovasyonun bir arada bulunduğu, sınır tanımayan University of Arizona (UA), hem Arizona hem de dünya çapında hayata katkıda bulunuyor. UA, daha iyi cevaplar bulabilmek için daha derinlemesine sorgulamanın gereğine inanıyor.

1885’te kurulan University of Arizona, Arizona eyaletinde oldukça geniş ve devlet tarafından tahsis edilmiş bir araziye kurulu olup bünyesinde iki tıp fakültesi barındırmaktadır. %100 Katılım girişimi sayesinde öğrenciler mezun olduklarında gerçek dünyaya tümüyle hazır olurlar.

Eğitim ve araştırmada küresel çapta liderlerden biri kabul edilen ve her yıl 606 milyon doların üzerinde araştırma yatırımı alan UA, ABD’nin en iyi devlet üniversiteleri arasında 21. sıradadır. Üniversite aynı zamanda disiplinler arası burslar ve girişime yönelik ortaklıklar konusunda çığır açmış olup ülkenin araştırma alanında lider 62 özel ve devlet üniversitesinden oluşan Amerikan Üniversiteleri Birliği’nin bir üyesidir.

UA lisans öğrencilerinin tamamı, staj programları, saha çalışmaları, toplum hizmetleri, öğrenci liderliği, orijinal işlerin geliştirilmesi ve araştırmalara katılma olanakları sayesinde öğrendiklerini uygulamaya koyma ve hayallerini gerçekleştirme imkanına sahiptir.

Üniversitenin mezunları arasında astronotlar; Grammy, Tony, Emmy ve Oscar ödüllü aktörler, medya yıldızları, Olimpiyat sporcuları, Fortune 500 listesinde yer alan CEOlar, devlet memurları, mucitler ve kitapları en çok satanlar listesine girmiş yazarlar bulunmaktadır.

Şimdiye kadar okuduklarınız ilginizi çektiyse, UA hakkında daha fazla bilgi alın…