New Paltz Logo
Apply Now
State University of New York At New Paltz - image gallery 1

Genel Bakış

New York City ve Albany arasındaki doğal Hudson Vadisi'nin ortasında, New Paltz’da bulunan State University of New York, New Paltz, çeşitli, zorlayıcı ve destekleyici bir ortamda lisans ve lisansüstü programları sunan son derece seçici bir üniversitedir.

New Paltz 2017-18’de, Forbes Dergisi tarafından "Amerika'nın En İyi Kolejleri" sıralamasında 95.sırada, Wall Street Journal ve Times Higher Education College sıralamalarında ABD kolejlerinin en üst %25’lik diliminde ve Princeton Review'da 'Kuzeydoğu'daki En İyi 229 Kolej ve Üniversite'den biri olarak yer almıştır.

50'nin üzerinde farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerle, New Paltz, üç ünlü tiyatro ve öğrenciler ve öğretim üyeleri için ücretsiz olan prestijli Samuel Dorsky Sanat Müzesi ile güzel sanatlar ve sahne sanatları programlarının yanı sıra bilgisayar bilimleri, elektrik mühendisliği, psikoloji, işletme ve MBA programları ile de tanınmaktadır.

Öğrenciler kampüsteki 15 NCAA Division III spor takımında ve 200'den fazla kulüp ve organizasyonda mevcut 800'ün üzerindeki liderlik fırsatından yararlanabilirler. Ana kampüste iki düzine akademik bina, bir sağlıklı yaşam merkezi ve lakros, kros, hokey, beyzbol, yüzme, futbol ve voleybol da dahil olmak üzere geniş kapsamlı olanaklar sunan spor tesisleri bulunmaktadır.

New Paltz kampüsünde öğrencilerin ikinci dil becerilerini geliştirmek isteyen diğer öğrencilerle birlikte yurtlarda yaşayabilecekleri Yaşam ve Öğrenim Topluluğu dahil olmak üzere çeşitli yaşam seçeneklerinden seçim yapmalarına olanak sağlayan 14 öğrenci yurdu mevcuttur.

Mezunlar Derneği, ABD ve dünya çapında 60.000 mezundan oluşan enerjik bir ağdır.

State University of New York At New Paltz - image gallery 2

Yenilikler

SUNY New Paltz, #YouAreWelcomeHere kampanyasını gururla desteklemektedir ve Güz 2019'dan itibaren iki yabancı lisans öğrencisine %50 yenilenebilir harç ücreti bursu (yılda 8.325 USD'ye kadar indirim) verecektir.

#YouAreWelcomeHere bursu, farklı kültürleri anlamak isteyen yetenekli yabancı öğrencilere verilmektedir.

Öğrencilerin burs için değerlendirmeye alınabilmesi için:

 • SUNY New Paltz'taki bir lisans programında ilk yıl için başvuru yapmış olması gereklidir.
 • ABD dışında bir liseden mezun olmuş olması gereklidir.
 • Kültürler arası öğrenim ve değişimi desteklemeye olan ilgisini kanıtlaması gereklidir.
 • Kabul kriterlerini karşılaması ve SUNY New Paltz'ın son tarihine uyması gereklidir.
 • Bu burs tarafından karşılanmayan giderler için finansal kaynak göstermesi gereklidir. 

Bu bursa başvurmak için öğrencilerin aşağıdaki adımları izlemesi gereklidir:

 • 1 Şubat 2019 tarihinden önce CommonApp yoluyla bir SUNY New Paltz lisans programına çevrimiçi başvuruda bulunun.
 • Başvurunuzla birlikte aşağıdaki kabul belgelerini gönderin: Başvuru ücreti, şahsi beyanname, bir referans mektubu, resmi transkriptler. Önerilen ama gerekli olmayanlar: SAT, TOEFL 80 veya IELTS 6.5.
 • Tek sayfalık burs başvuru formunu doldurun ve 1 Şubat 2019 tarihinden önce e-posta yoluyla gönderin.
 • 1 Şubat 2019 tarihinden önce uluslararası kabul ekibine kültürler arası öğrenimi geliştirecek projeler yapmaya, işlere girmeye veya araştırmalar yapmaya olan isteğinizi anlatan 2-5 dakikalık bir video veya 500-1000 kelimelik bir makale gönderin.
 • Kabul edilen öğrencilerin SUNY New Paltz kabul ofisine 250 dolarlık ön kayıt depozitosunu ödeyerek 1 Nisan 2019 tarihinden önce SUNY New Paltz'a kayıtlarını tamamlamaları gereklidir.

Burs başvuru formu ve burs hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edin veya bu sayfadaki yeşil "enstitüyle iletişime geç" düğmesine tıklayarak bir üniversite temsilcisiyle iletişime geçin.

State University of New York At New Paltz - image gallery 3

İngilizce Programı

SUNY New Paltz’da İngilizce öğrenin

1979'da kurulan Haggerty İngilizce Dil Programı (HELP), yüzlerce öğrencinin akademik, profesyonel ve kişisel öğrenme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmuştur. Mükemmel öğretmenleri ve yaratıcı dil öğretimi ile elde ettiği ünü sayesinde öğrenciler kültürel alışverişi tecrübe ederken bireysel olarak da ilgi göreceklerdir.

Program, her biri okuma, yazma, dinleme, konuşma ve telaffuzda öğrencilerin dil ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, başlangıçtan ön-akademik seviyesine kadar dört seviye sunar. HELP öğrencilerin programdan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için ayrıca kültürel geziler ve aktiviteler, konuşma arkadaşları, rehberlik, danışmanlık ve birçok kampüs kaynağı sunar. Programdaki öğrenciler farklı ülkelerden birçok öğrenci ile tanışırlar; sınıfları New York sadece 90 dakika uzaklıkta olduğu için öğrenimleri esnasında ziyaret edebilecekleri Birleşmiş Milletler gibidir.

İNGİLİZCE KURS ÜCRETLERİ

 • 3 Haftalık Yaz Programı - 7 Haziran - 29 Haziran 2018 - Program Ücreti: $1,600
 • 5 Haftalık Yaz Programı - 5 Temmuz - 10 Ağustos 2018 - Program Ücreti: $2,400
 • 16 Haftalık Güz Dönemi - 21 Ağustos - 20 Aralık 2018 - Program Ücreti: $5,400

 

State University of New York At New Paltz - image gallery 4

Departman Yapısı

SUNY New Paltz'da altı akademik fakülte vardır…

İşletme Fakültesi

İşletme Fakültesi, dünya çapındaki işletme okullarının sadece en iyi yüzde 5'i için tanınan bir ayrıcalık olan Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) kuruluşunun akredite bir üyesidir.

Eğitim Fakültesi

Son teknoloji sınıfları, genişletilmiş bir Müfredat Materyalleri Merkezi ve fakültedeki yeniden düzenlenmiş Okuryazarlık Merkezi, öğrencilere öğretim üyeleri ile işbirliği yapmak ve teori ile politika ve uygulama arasında bağlantı kurmak için çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları

Sanat eğitimi, sanat tarihi, resim atölyesi, müzik ve tiyatro sanatlarında ulusal düzeyde akredite edilmiş programlar, yaratıcı çalışma, performans ve bağımsız bilgi konusunda onlarca yıllık deneyime sahip, kendini işine adamış öğretim üyeleri tarafından öğretilir.

Liberal Sanat ve Bilimler Koleji

17 bölüme ve disiplinler arası programa ev sahipliği yapan Liberal Sanat ve Bilimler Koleji, beş fakülteden on bir disiplinler arası program sunmakta olup öğrenciler burada genel kültürün zamansız bilgi ve becerilerini geliştirmektedirler.

Fen ve Mühendislik Fakültesi

Sanat ve mühendislik uzmanları arasındaki işbirlikleri, işletmelere ve girişimcilere 3 boyutlu uzmanlık sağlarken, matematik, fen ve mühendislik konularında titiz bir eğitim, problem çözme, yaratıcı düşünme ve takım çalışmasını vurgulamaktadır.

New Paltz Lisansüstü Eğitim Birimi

Bilgisayar Bilimleri (MS), Elektrik Mühendisliği (MS), MBA, TESOL (MA), İngilizce (MA), Müzik Terapisi (MS), Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı ve daha birçok lisansüstü eğitim seçeneği sunmaktadır.

Lisansüstü programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için SUNY New Paltz web sitesini ziyaret edin.

State University of New York At New Paltz - image gallery 5

Giriş Koşulları

Uluslararası öğrenciler İngilizce dil koşullarını yerine getirmelidir ve bu yeterliliği kanıtlamanın çeşitli yolları mevcuttur.

SUNY New Paltz, kampüsteki Haggerty İngilizce Dil Programının İngilizce Dili Geçiş seçeneği ile hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine şartlı kabul olanağı sunmaktadır. Bu, öğrencilerin kabul için IELTS veya TOEFL almaları gerekmediği, daha ziyade akademik geçmişlerine ve diğer başvuru koşullarına göre şartlı olarak kabul edilebilecekleri anlamına gelmektedir. TESOL ve İngiliz Edebiyatı lisansüstü programları IELTS 7 puan veya TOEFL iBt 90 puan gerektirmektedir ve bu iki program için şartlı kabul söz konusu değildir.

Şartlı kabul edilen öğrenciler, geldiklerinde oryantasyonları sırasında bir İngilizce yerleştirme sınavına girerler. Öğrenciler, 6.5 IELTS veya 80 TOEFL iBt İngilizce seviyesinin altında olmaları durumunda, yoğun İngilizce programları ve programın 4. seviyesine ulaştıklarında Akademik İngilizce programları (kredi için) ile başlarlar. Bu onları Amerikan üniversite ortamının zorlukları için hazırlar. Öğrenciler programı tamamladıktan sonra, lisans veya lisansüstü eğitimlerine kaydolur ve devam ederler.

Uluslararası lisans öğrencilerinin kabul için SAT notu sunmaları gerekmezken, çoğu lisansüstü öğrencisinin GRE ya da GMAT sınavına girmeleri gerekmektedir. Öğrenciler MBA için GMAT'de 450 genel toplam puan, GRE'da 300 genel toplam puan almalıdır. Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansı için, öğrencilerin GRE'nin sayısal (quantitative) bölümünde en az 151 puan almaları gerekmektedir. Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı öğrencileri, GRE'nin sayısal bölümünde en az 156 puan almalıdır.

Uluslararası kabuller hakkında daha fazla bilgi…

State University of New York At New Paltz - image gallery 6

Burslar ve Finansman

SUNY New Paltz, her ne kadar lisans düzeyinde burs sağlamıyor olsa da, 2017-18 döneminde AffordableColleges.com tarafından Birleşik Devletler ‘deki en uygun fiyatlı 50 eyalet içi devlet üniversitesi arasında 25. olarak sıralanmıştır. Lisansüstü öğrencileri için asistanlık, MBA bursu, Elektrik Mühendisliği bursu ve Güzel Sanatlar Master programına kabul edilenler için eyalet içi öğrenim ücretleri gibi çeşitli burs olanakları mevcuttur.

Princeton Review, SUNY New Paltz'u ABD’nin “En İyi Değer” kolejleri ve üniversitelerinden ve ayrıca kamuya ait en iyi 75 dört yıllık yükseköğretim kurumlarından biri olarak seçmiştir. Kiplinger’s Personal Finance, Koleji ABD’deki ilk 100 en iyi değer arasında sıralamıştır ve U.S. News & World Report New Paltz’a hem lisans hem de yüksek lisans programları ile ABD'nin Kuzey bölgesindeki en iyi yerel devlet üniversiteleri arasında dördüncü sırada yer vermiştir.

State University of New York At New Paltz - image gallery 7

Mezun sonuçları

Kariyer Kaynağı Merkezi, öğrenciler için mesleki fırsatları geliştirmek ve tanıtmak için işverenlerle birlikte çalışmaktadır. Kariyer gelişimlerine yardımcı olmak için tüm ana dallarda hem mevcut öğrencilere hem de mezunlara benzersiz hizmetler, programlar ve kaynaklar sunmaktadır.

Merkez, bir ana dala karar vermek isteyen, yüksek lisansa başvuran, bir gönüllü deneyimi arayışında olan veya mezuniyetten sonra staj veya tam zamanlı bir pozisyon arayan tüm öğrencilere rehberlik sunmaktadır. Öğrencilerin iş fırsatları bulmalarına yardımcı olmak için iş fuarları, seminerler ve ağ oluşturma etkinlikleri düzenlemektedir.

Staj

Birinci sınıf lisans öğrencileri, ilk yıllarının bahar dönemi süresince kampüsteki bölümlerde SUNY New Paltz mezunları ile değerli mesleki deneyimler kazanma olanağına sahiptir. Kampüsteki çok çeşitli ofisler, bölümler ve merkezlerde birçok birinci yıl stajı seçeneği mevcuttur. Bu seçeneklerin her biri, SUNY New Paltz mezunu olan özel bir personelin rehberliği ve desteğiyle birlikte açık öğrenme ve beceri geliştirme hedefleri olan önemli bir proje sunmaktadır.

close