Student Working at a computer

Application Checklist

St. John's University - image gallery 1

Genel Bakış

St John's Üniversitesi, Queens, Staten Island ve Manhattan'daki kampüsleriyle New York'ta bulunan özel bir üniversitedir. Ayrıca Hauppauge'da Long Island Lisansüstü merkezi, Roma ve Paris'te ise akademi merkezleri bulunmaktadır. Üniversite İşletme, Eğitim, İlaç ve Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler, Mesleki Çalışmalar ve diğer BTMM ana dallarında 100'den fazla öğrenim programı sunmaktadır.

Üniversite öğrencileri New York'ta profesyonel ilişkiler kurmanın avantajından yararlanmaktadır ve eğitimleri sırasında Estee Lauder, MTV, Pfizer ve Time Inc. gibi global kuruluşlarda stajyerlik yapmıştır. Mesleki becerilerden CV yazma tavsiyelerine kadar her alanda öğrencilere yardımcı olan Kariyer Hizmetleri, öğrencileri desteklemek için özel bir danışman grubuna sahiptir.

New York, meşhur parklarından dünyaca ünlü sanat müzelerine, Broadway gösterilerinden spor müsabakalarına kadar öğrencilere 7-24 eğlence imkânı sunmaktadır. Ayrıca çok sayıda kafeterya ve dünyanın dört bir yanından yemekler sunan restoranlar da mevcuttur.

Queens ana kampüsündeki son teknoloji tesislerde 1,7 milyon kitap bulunduran bir kütüphane ve spor merkezi yer almaktadır. Aynı zamanda yemekhane, oyun alanı ve kulüp odalarını da içeren beş katlı D'Angelo Centre binası da bu kampüstedir.

Öğrenciler, farklı merkezlerde tiyatro grupları ve bandolardan öğrenci gazetesi ve radyo kanalına kadar ders dışı kulüp ve topluluklara katılmaktadırlar. Üniversite aynı zamanda basketbol, futbol, beysbol ve eskrim gibi alanlarda ödül almış spor takımlarıyla da tanınmaktadır.

Tüm öğrencilerin öğrenim dönemleri boyunca iyi bir deneyim yaşaması üniversitemiz için önemlidir. Danışmanlık hizmeti, sağlık merkezi, engelli yardımı, 24 saat kampüs güvenliği ve tam bursa kadar çıkabilen maddi fırsatlarla öğrencilere sunulan destek yelpazesi oldukça geniştir.

St. John's University - image gallery 2

Yenilikler

St. John'un Queens, Staten Island ve Manhattan kampüslerindeki sınıflarında son yıllarda birçok sayıda teknolojik gelişme uygulamaya geçirilmiştir. Genel amaçlı sınıfların yüzde sekseni geliştirilmiştir ve yeni akademik teknolojilerle özelleştirilmiş öğrenim ortamlarına odaklanılmıştır. Başlıca örneklerden biri ders kayıt teknolojisidir. Bu teknoloji fakültenin sınıflardaki dersleri kaydetmelerini ve daha sonra öğrencilere dijital olarak sunmalarını sağlamaktadır. Ayrıca Apple TV gibi kablosuz sunum araçları bulunmaktadır. Bu araçlar aracılığıyla öğrenciler mobil cihazlarındaki içerikleri sınıflardaki ekrana yansıtabilmektedir.

Yakın zamanda yenilenen Peter J. Tobin İşletme Yüksekokulu'nun bulunduğu teknoloji harikası Bent Hall, akademik kadro ile öğrenci etkileşimini teşvik etmektedir ve esnek öğrenim ortamları aracılığıyla öğrencilerin başarısına katkıda bulunmaktadır. Binada yüksek teknolojili bir Finans Laboratuvarının yanı sıra Kariyer Hizmetleri Merkezi de bulunmaktadır.

Kurslara Etkisi

Üniversitedeki önemli teknolojik gelişmeler, öğrencilerin stajyerlik için özel logolar tasarladıkları üç boyutlu baskı kursu gibi yenilikçi kursların sunulmasını mümkün kılmaktadır. Sanat, mücevher ve oyuncak tasarımı, mühür yapımı, pazarlama ve fotoğrafçılık alanlarında da gelişmiş teknolojilerle desteklenen ek kurslar sunulmaktadır.

Öğrencilerin sanal ortamda insan vücudunu inceleyebilecekleri bir Sanal Gerçeklik (VR) kursu da Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu için hazırlık aşamasındadır. Sanat ve Tasarım bölümü de dijital heykeltıraşlığı öğretmek için VR teknolojisinden yararlanmaktadır.

St. John's University - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Kariyerlerinde başarı göstermelerine yardımcı olacak becerileri kazanmak isteyen öğrencilerin dünyanın dört bir yanından katılım gösterme nedenlerinden biri de St. John'un %90'ı ileri düzeyde derecelere sahip olan öğretim kadrosudur. Akademik kadronun çoğunluğu, aralarında Fulbright Guggenheim ödüllerinin de bulunduğu en iyi akademik ödülleri kazanmıştır ve Princeton Review'ın "En İyi 300 Profesör" listesinde yer almıştır. Yüksek nitelikli ve deneyimli profesörler, öğrencilerin önemli ilişkiler kurmalarına, prestijli ödüller ve burslar kazanmalarına ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

St. John, 17:1'lik öğrenci/akademik kadro oranına sahiptir. Bu, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin akademik potansiyellerine tam anlamıyla ulaşmaları için gerek duydukları teşvik ve bireysel ilgiyi karşılayabildiğimiz anlamına gelmektedir. Çoğu akademik kadro üyesi kendi dalında aktif olarak yer almaktadır ve hatta alan araştırmalarını sınıflara taşımaktadır. Bu sayede öğrenciler akademik ve profesyonel ağlarından faydalanabilmekte ve kendi çalışma alanlarındaki güncel uygulamalardan öğrenebilmektedir.

Öğretim ve Öğrenim Merkezi

St. John Öğretim ve Öğrenim Merkezi, New York ve Avrupa'daki saygın akademik kadro üyelerinin başarılarını desteklemektedir. Bu Merkez aynı zamanda programlar yürütmektedir ve akademik kadronun öğretim becerilerini sürekli olarak geliştirmeleri için fırsatlar sunmaktadır.

St. John's University - image gallery 4

Fakülteler ve Yüksekokullar

St. John Beşeri Bilimler Yüksekokulu

Beşeri Bilimler Yüksekokulu, öğrencilere analiz, eleştirel düşünme ve problem çözme alanlarında temel sağlamaktadır. Yüksekokul, lisans öğrencileri için 30'dan fazla ana dal ve 40 yan dal, lisansüstü öğrenciler için ise 20'den fazla diploma programı sunmaktadır.

Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi üç farklı bölümde kurslar sunmaktadır ve mezuniyet sonrası istihdam konusunda çok iyi bir geçmişe sahiptir.

Peter J. Tobin İşletme Yüksekokulu

Peter J. Tobin İşletme Yüksekokulu, öğrencileri iş uygulamaları ile evrensel bakış açısı arasındaki bağlantıyı öğrenmeye yönlendirmektedir. Öğrenciler aynı zamanda uluslararası iş deneyimlerine sahip olan profesörlerden eğitim alma fırsatına sahip olmaktadır. Akademik kadronun birçok üyesi de çok uluslu şirketler için sık sık danışmanlık yapmaktadır.

Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, eczacılar, klinik laboratuvar bilimcileri, toksikologlar ve radyolojik teknoloji uzmanlarının günümüzdeki ve gelecekteki taleplerini karşılamak için gerek duyacakları beceri ve eğitimleri öğrencilere sunmaktadır.

Mesleki Çalışmalar Yüksekokulu

Mesleki Çalışmalar Yüksekokulu, öğrencilere seçtikleri çalışma alanı için yüksek talepte olan temelleri ve becerileri aşılamayı amaçlamaktadır. Üniversitenin resmi gazetesi, Eğitim Televizyonu ve Radyo Merkezi, bilgisayar düzenleme ve video laboratuvarı gibi kaynaklar öğrencilerin pratik deneyim kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi uzun tarihi boyunca birçok seçkin avukat mezun etmiştir. Fakülte, farklı geçmişlere sahip öğrenci topluluğuyla hukuki düşünce, yazma, beceri ve etik ilkeleri alanlarında bir temel oluşturmaktadır. Öğrenciler günümüzün global ve teknolojik mesleklerinde başarılı olmalarına yardımcı olacak modern alanlarda ders alabilmektedir.

Fakülteler ve yüksekokullar hakkında daha fazla bilgi edinin...

St. John's University - image gallery 5

Giriş Koşulları

St. John Üniversitesi'ne başvuru yapan adayların ülkelerinin resmi dili İngilizce değilse akademik transkriptlerini resmi bir İngilizce tercümesi ile beraber orijinal dilinde göndermeleri gerekmektedir. Bu transkript sınav kurulundan veya Uluslararası Bakalorya gibi kabul gören bir muayene kurumundan alınan resmi sınav sonuçlarını içermelidir.

Lisansüstü öğrencileri resmi üniversite ve lise sonrası transkriptlerini ve onaylı derecelerini veya diplomalarını göndermelidir. Uluslararası bir üniversitede eğitim gören veya akademik kayıtları İngilizce dışında bir dilde olan ve ABD tarafından akredite edilmeyenler, ABD notu ve kredi denkliğini içeren bir yabancı yeterlilik belgesi göndermelidir.

İngilizce Dil Yeterliliği

Adayların TOEFL veya IELTS gibi dünyaca kabul gören İngilizce testlerinin sonuçlarını sunarak İngilizce dil yeterliliklerini göstermeleri gerekmektedir. Aktuarya, Biyo-Optometri, Eczacılık, Dil-Konuşma Patolojisi ve Odyoloji programlarına ya da üç yıllık programlara başvuranlar ve akademik burs için değerlendirilmeye alınmak isteyenlerin Akademik Yeterlilik Testi (SAT) puanlarını göndermeleri gerekmektedir. Öğrenciler, 80 veya üzeri bir TOEFL (internet tabanlı test) puanı ya da 6,5 veya üzeri bir IELTS puanıyla ESL seviye belirleme sınavından muaf olabilirler.

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi edinin...

St. John's University - image gallery 6

Öğrenci Hayatı

Staten Island Kampüsü

Staten Island Kampüsü'ndeki öğrenciler, üniversite hayatları boyunca kampüs faaliyetlerine katılabilirler. Kampüs faaliyetleri sayesinde hiçbir anınız boş geçmez.

Öğrenciler Kampüs Yaşamı tarafından sunulan Aktivite fuarı, Hoş Geldiniz ve Yıl Sonu Barbeküsü, Kış Festivali ve Ödül Geceleri gibi birçok kapsamlı geleneğin parçası olma şansına sahiptir. Bu etkinlikler öğrencilerin akademik kadro ile bir bağ kurması için harika bir platform oluşturmaktadır.

Staten Island kampüsünde öğrencilerin ilgi alanlarına bağlı olarak katılmayı seçebilecekleri 40'ın üzerinde öğrenci kulübü bulunmaktadır. Akademik, hizmet, kültür, performans sanatları, politika, onur toplumları, medya ve öğrenci yayınları ve diğer ilgi alanlarına yönelik kulüpler mevcuttur.

Sporu sevenler voleybol, futbol, basketbol ve softbolun da dahil olduğu çeşitli okul içi faaliyetlerine katılabilirler. Fitness meraklıları son teknoloji spor aletlerini kullanabilirler veya Fitness Merkezindeki ücretsiz kickbox ve yoga derslerinden faydalanabilirler.

Kampüsün konumu da oldukça iyidir; öğrenciler New York Körfezinden 20 dakikalık ücretsiz bir yolculukla Manhattan'ın merkezine gidebilir.

Queens Kampüsü

Yaklaşık 40 hektarlık Queens kampüsü geniş çim alanları, taş binaları ve ultra modern öğrenci yurtları ile geleneksel bir üniversite ortamı sunmaktadır. Yüksek teknolojili laboratuvar ve sınıf binaları, 1,7 milyon ciltlik Kütüphane ve modern spor tesisleri, kampüsün dikkat çekici özellikleri arasındadır.

Queens'deki öğrenciler ayrıca 180'den fazla öğrenci kulübüne ve organizasyonuna katılabilir ve kampüs içerisinde alışveriş ve restoranların tadını çıkarabilir.

Kampüste yaşam hakkında daha fazla bilgi edinin...

St. John's University - image gallery 7

Mezuniyet Sonrası

St. John's Üniversitesi Kariyer Hizmetleri, öğrenciler, mezunlar, akademik kadro ve işverenlerin gelişen ve küreselleşen iş gücünün ihtiyaçlarını karşılayacak, iki taraf için de faydalı olacak ortaklık fırsatları sunmaktadır. Üniversite, hem stajyerlik hem de tam zamanlı iş için ABD'de veya ABD dışında, her alanda öğrencilere yardım edecek programlar ve hizmetler sunmaktadır.

Kariyer Hizmetleri, kariyer danışmanlarıyla öğrencilere iş bulma ile ilgili aşağıdaki gibi birçok konuda rehberlik yapmaktadır:

  • Özgeçmiş ve profillerin gözden geçirilmesi
  • Görüşmeler için hazırlık
  • Stajyerlik hakkında görüşmeler ve iş arama stratejileri
  • Güçlü yönlerin ve hedeflerin belirlenmesi

Öğrencileri ağ oluşturma, markalaşma ve iş görüşmeleri alanlarında eğitmek adına özel olarak hazırlanmış atölyeler ve kişiselleştirilmiş kariyer koçluğu seansları düzenlenmektedir. Üniversite ayrıca öğrencilerin faydalanmaları adına Kariyer Fuarları, endüstri etkinlikleri ve profesyonel gelişim atölyeleri yürütmektedir.

St. John's Üniversitesi'ndeki birçok uluslararası öğrenci, stajyerlik ve istihdam imkanları bulmaktadır. Geçtiğimiz yıllardaki işverenler arasında Bank of America, Facebook, Goldman Sachs, KPMG, Novartis ve Deloitte gibi önde gelen şirketler yer almıştır.

close