The Evergreen State College - image gallery 1

Genel Bakış

Washington, Olympia'daki Evergreen State College, ileri gelen bir öğrenim ortamı olarak tanınmaktadır ve Batı Amerika'nın en yenilikçi üniversiteleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Dahası, Washington'daki dört yıllık kurumlar arasında ikinci en düşük öğrenim ücretine sahiptir.

Kolej, çok sayıda lisans ve yüksek lisans derecesiyle gurur duymaktadır ve Washington Monthly tarafından ABD'deki en iyi üçüncü Yüksek Lisans Kurumu seçilmiştir.

Kolejde öğrencilerin %67'si maddi yardım almakta olup sunulan çeşitli finansal destekler bulunmaktadır. Öğrencilerin % 90'ı mezun olduktan sonraki bir yıl içinde iş bulmaktadır. Öğrencilerin eğitimleri sırasında stajlarını tamamlama şansı da bulunmaktadır. Bu sayede, gelecekteki iş arayışlarına yardımcı olacak gerçek iş deneyimleri ve bağlantılar kazanma şansı yakalarlar.

Kolej kampüsü, 1000 dönümlük bir ormanla çevrilidir ve organik bir çiftliğe ve bozulmamış bir plaja yakındır. Böylece gece yarısı denizanalarını izlemek mevcut birçok öğrenci aktivitesinden biri haline gelmiştir.Kampüsteki tesisler arasında spor salonu, yüzme havuzu, ses stüdyosu ve etkileyici kitap seçenekleri sunan bir kütüphane bulunmaktadır.

Öğrencilerin katılabilecekleri, astronomi derneğinden dans derslerine kadar uzanan 70'den fazla öğrenci kulüp ve topluluğu mevcuttur. Seçilmiş öğrenciler tarafından yönetilen aktif bir Öğrenci Birliği de bulunmaktadır.

Olympia, ders dışında da yapacak pek çok aktivite olmasıyla öğrenim görmek için ideal bir şehirdir. Göller, dağlar, ormanlar ve Pasifik Okyanusu ile çevrili olması sayesinde öğrenciler birçok açık hava aktivitesinden faydalanırken, şehrin konumu da Seattle ve Portland gibi şehirleri ziyaret etmeyi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca gelişen bir kahve kültürüne, hareketli bir müzik sahnesine sahiptir ve Olympia Farmers Market ile gurmeler için bir cennettir.

The Evergreen State College - image gallery 2

Yenilikler

Evergreen Barış Gönüllüleri Çıkartan Kolejlerin başındadır

Barış Gönüllüleri'ne göre, Evergreen State College, kuruluşun 2018 yılı en çok gönüllü çıkartan kolejleri ve üniversiteler listesinde küçük okullar arasında 4. sırada yer almıştır. Evergreen, üst üste üç yıl ilk on küçük okul arasında yer almıştır.

Ajansın kuruluşundan bu yana, ülke çapında 3.000'den fazla kolej ve üniversite mezunu Barış Gönüllüleri'nde görev yapmıştır. 1961'den bu yana toplam 252 Evergreen mezunu Barış Gönüllüleri'nde hizmet etmiştir. Bir Evergreen mezunu olan Michael Meza, şu an Zambiya'da hizmet vermektedir. Bir çevre gönüllüsü olarak, ana projeleri tarımsal ormancılık, sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliği sorunlarıdır.

Evergreen Öğrencileri Sürdürülebilirlik İçin Çalışıyor

Evergreen’in 2018 lisansüstü sürdürülebilirlik öğrencileri Eden Thorkildsen, Jamie Milletary ve Lucy Pierce, yaz ve kış dönemlerinde Sürdürülebilirlik Ofisi ve Sürdürülebilir Altyapı Merkezi’ne (CSI) yardım etmektedirler. Sürdürülebilirlik ile ilgili araştırma ve eğitime yardımcı olmakta ve Kolej'deki yeni ve mevcut girişimler üzerinde çalışmaktadırlar.

Eden Thorkildsen, bir CSI öğrencisi olarak şu anda Washington'da gerçekleştirilen su, atık, ulaşım ve diğer enerji ile ilgili yenilikçi proje örneklerinin altını çizen interaktif bir Coğrafi Bilgi Sistemi (GIS) haritası oluşturmaktadır.

MES ikinci sınıf öğrencisi olan Lucy Pierce, Evergreen’in sürdürülebilirlik ofisinde karbon dengeleme öğrencisidir. “Çalışmaya gerçekten yakın hissettim çünkü Evergreen'in çevre üzerinde yarattığı etkileri inceliyor” demiştir.

Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı (MPA) ikinci sınıf öğrencisi olan Jamie Milletary, sürdürülebilirlik sosyal yardımcısıdır. Thorkildsen'e benzer şekilde, sürdürülebilirlik konularındaki çalışmalara olan ilgisinden dolayı pozisyona başvurmuştur.

Evergreen hakkında daha fazla haber…

The Evergreen State College - image gallery 3

Öğretim Kalitesi

Evergreen State College, yenilikçi öğretimi ile ulusal bir ün kazanmıştır. Evergreen’in öğretim üyeleri hem bilgi birikimleri hem de öğretmeye olan bağlılıkları ile ayırt edilmektedir.

Evergreen'deki öğretmenler, öğrencilerin çalışmalarını vurgulamalarına izin veren ayrıntılı değerlendirmeler yapar ve ilerlemeleri hakkında belirgin geri bildirimler sağlar.

Evergreen, öğretmenlerine akademik ilerleme için yeterli desteği sağlamakta ve yüksek bir öğretim kalitesini temin etmek için refahlarına özen göstermektedir.

Öğretme ve Öğrenme kaynağı, Evergreen öğretmenleri tarafından kullanılabilir. Bu tesis, öğretmenlere öğretimlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamakta ve onları kampüsteki bağışlar ve araştırma merkezleri hakkında bilgilendirmektedir.

Evergreen State, öğretmenler için mükemmel emeklilik, sağlık ve hayat sigortası avantajlarına sahiptir. Öğretmenlere özel tesisler arasında bir eğlence merkezi, çocuk merkezi, öğrenim ücreti muafiyeti, sağlık aktiviteleri, eğitim seçenekleri ve çalışan yardım hizmetleri mevcuttur.

The Evergreen State College - image gallery 4

Eğitim seçenekleri

Evergreen State College 'da 25 farklı branş mevcuttur. Bunların arasında Antropoloji, İşletme, Yönetim, Girişimcilik, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Çevre Çalışmaları, Edebiyat, Matematik, Sürdürülebilirlik Çalışmaları, Görsel ve Medya Sanatları ve Yazarlık bulunmaktadır.

Evergreen'deki lisansüstü programlar arasında Çevre Çalışmaları Yüksek Lisansı (MES), Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı (MPA) ve Eğitim Yüksek Lisansı (MiT) bulunmaktadır.

Evergreen’in esnek ders programı, öğrencilerin belirli bir ana dal bildirmeden ve kendi uzmanlık alanlarına karar vermeden, çeşitli programlar içerisinden seçim yapmalarını sağlamaktadır. Öğrenciler, farklı konuları bütünleştiren 12–16 kredilik tek bir akademik ders programını üstlenebilirler. Ayrıca, isteğe bağlı olarak 2-6 kredilik, tek derslik programlar da mevcuttur. Birçok program 2 veya 3 dönem sürmekte ve önceki dönem derslerinin üzerine eklenmektedir. Öğrenciler yaklaşık 25 öğrenciden oluşan gruplar halinde çalışmaktadırlar.

Üst seviye öğrenciler, bireysel bir öğrenim sözleşmesi yardımıyla kendi programlarını oluşturma seçeneğine sahiptir. Bu seçenek genellikle staj ve araştırma fırsatlarını içerir.

Evergreen programları, geleneksel modelden uzaklaşarak öğrenme yöntemleri arasında bir denge sunmaktadır. Programlarda dersler, laboratuvarlar, okumalar, seminerler, saha çalışmaları ve araştırma projeleri bir aradadır.

Değerlendirmeler, öğrencilerin ileri eğitim veya kariyer için kendi yollarını planlamalarına yardımcı olan akademik bir tablo kullanılarak kendi kendini değerlendirme modelini içerir.

Daha Fazla Bilgi…

The Evergreen State College - image gallery 5

Giriş Koşulları

Lisans giriş şartları

Uluslararası lise öğrencileri, kendi ülkelerindeki bir üniversiteye kabul edilmek için gerekli olan dersleri almalıdırlar. Derslerini, birinci sınıf adayları için açıklanan hazırlık ders programı ile karşılaştırmalı ve kompozisyon, matematik, coğrafya ve kültür, bilim ve İngilizce gibi yabancı dil derslerini almış olduklarından emin olmalıdırlar.

İngilizce diliyle ilgili şartlar

Ana dili İngilizce olmayan adaylar için aşağıdaki şartlar geçerlidir:

  • TOEFL - Kağıt tabanlı testte minimum 550 veya iBT'de 79 puan
  • IELTS - 6 genel puan

Ana eğitim dili İngilizce olan öğrenciler için:

  • ACT veya SAT puanları - Bir ACT karma puanı olarak 24 veya SAT birleşik Eleştirel Okuma ve Matematik karma puanı olarak 1100 geçerlidir.

Lisansüstü programları giriş şartları

Lisansüstü programlar için programa özel giriş şartları geçerlidir. MES ve MPA programları için GRE gerekli değildir.

MES ve MPA İngilizce dil koşulları:

İngilizce dil yeterliliği: Ana dili İngilizce olmayan her aday, aşağıdaki yollardan biriyle İngilizce dil yeterliliğini ispatlamalıdır:

  • Akredite bir Amerika Birleşik Devletleri yükseköğrenim kurumundan veya Avustralya, Bahamalar, Kanada, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Singapur, Trinidad ve Tobago ya da Birleşik Krallık' ta bir kurumdan bir lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi.
  • Bir kurumun (yukarıdakiler haricinde) başvuranın lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinin tüm eğitimin İngilizce olduğu bir kurumdan alındığını doğrulayan resmi belgeleri.
  • Minimum İngilizce dil yeterlilik testi puanları - TOEFL kağıt tabanlı test: 600; TOEFL bilgisayar tabanlı test: 250; TOEFL online test: 100; veya IELTS: 7.5.

Transkriptleri İngilizce olmayan öğrenciler, bunları bir çeviri bürosu tarafından İngilizce diline tercüme ettirmeli ve onaylatmalıdır. Evergreen uluslararası öğrencilerden onaylı bir çevirinin yanı sıra orijinal transkriptlerini de talep etmektedir.

Giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi edinin…

The Evergreen State College - image gallery 6

Burslar ve Finansman

Evergreen öğrencilerinin %67'si mali yardım almaktadır.

Evergreen'de mevcut lisans burslarından bazıları aşağıdadır:

Mezunlar ve Arkadaşlar Bursu

Kamu hizmetiyle ilgilenen yeni öğrenciler (tüm sınıf seviyeleri) yararlanabilir. Başvuru sahipleri maddi ihtiyacı kanıtlamalıdır.Birinci nesil üniversite öğrencilerine öncelik verilecektir.

Bennett bursu

Yeni tam zamanlı öğrenciler bu bursa başvurabilmektedir. Başvuru sahipleri, Bilim veya Teknolojiyle bağlantılı bir akademik eğitim programıyla ilgileniyor olmalıdır.

Burslar, Çevre Çalışmaları, Yazarlık, Bilgisayar Bilimleri, Dijital Medya ve Siyasal İktisat, Sürdürülebilirlik ve diğer belirli akademik alanlarda kayıtlı öğrencilere açıktır.

Lisansüstü program öğrencileri için, burslar programa göre değişmektedir.

Burslar hakkında daha fazla bilgi…

The Evergreen State College - image gallery 7

Mezun sonuçları

Evergreen mezunlarının %90'ı mezun olduktan bir yıl sonra ya çalışmakta ya da lisansüstü eğitim görmektedir. Evergreen mezunları dünya genelinde kariyer, hizmet ve daha ileri eğitimde başarıyı yakalamaktadır. Medyada Matt Groening ve Craig Bartlett, Hukuk, Devlet ve Siyaset alanında Gill Kelley ve Denny Heck’den Bilim ve Sağlık alanında Patrick Paddison ve Christen Cannon'a kadar, Evergreen öğrencileri seçtikleri alanlarda iz bırakmaktadır.

Evergreen mezunları, Microsoft ve Apple'da, üniversite profesörü ve anaokulu öğretmeni olarak, hukukçu, avukat ve siyasal eylemci olarak, doktor ve veteriner olarak, Hollywood’da ve sahada biyoloji araştırma istasyonlarında çalışmaktadırlar. Harvard, Columbia, Stanford ve MIT gibi çeşitli itibarlı kurumlarda lisansüstü programlarına devam etmektedirler.

Ayrıca Johns Hopkins ve Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi'nde tıp fakültesine;Georgetown ve NYU'da hukuk fakültesine; ve RISD ve San Francisco Sanat Enstitüsü'nde sanat okuluna devam etmektedirler.

Birçoğu da Evergreen'de Çevre Çalışmaları, Kamu Yönetimi ve Öğretmenlik programlarında ileri eğitimlerine devam etmektedir.

Evergreen’de öğrenciler için kariyer danışmanlığı da mevcuttur. Öğrenciler bir danışmanla iletişime geçebilir ve danışmak için randevu alabilirler. Öğrenci danışmanlar ya da danışman personel ile konuşabilirler. Hizmet ayrıca öğrenciler için çeşitli kariyer etkinlikleri ve çalıştaylar da düzenlemektedir.

close