Genel Bakış

Illinois Üniversitesi, ABD’nin kültürel çeşitlilik bakımından en zengin devlet üniversitesi olmakla övünür. 110’dan fazla ülkeden öğrencisi vardır. Kampüsteki yaklaşık 10 bin öğrencisi ile Illinois, ABD’deki en kalabalık uluslararası öğrenci nüfusuna sahiptir.

Yoğun İngilizce Enstitüsü (IEI), Urbana-Champaign Illinois’te bulunan Illinois Üniversitesi kampüsünde yer alır. Urbana-Champaign, 120 bin nüfusuyla güvenli, küçük ama gelişmiş bir üniversite şehridir. IEI; Şikago’nun 210 km güneyinde, St. Louis-Missouri’nin 270 km kuzeydoğusunda ve Indianapolis-Indiana’nın 200 km batısında yer alır.

IEI iki ana program sunar: Yoğun İngilizce Programı ve Özel Grup Programları.

Yoğun İngilizce Programı, kişisel veya mesleki sebeplerle İngilizcesini geliştirmek isteyenler için tasarlanmış genel akademik İngilizce eğitimidir. Bu program, ABD’de üniversiteye girmek isteyenleri de kapsar. Yoğun İngilizce Programı, haftada 20 saatlik tam zamanlı  bir müfredattır.

Özel Grup Programı İngilizceyle ilgili özel ihtiyaçları olan üniversiteler, şirketler, eğitim kurumları veya kampüs içi öğrenci grupları ya da çalışanlar için tasarlanmıştır.