Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

Eğitim Merkezi Hakkında

TCNJ çatısı altında bulunan Amerikan Dili & Kültürü Merkezi (CALC) uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Bu merkez bünyesindeki, Institute for ESL & American Studies öğrencileri ABD’de tam zamanlı yükseköğrenim derece programlarına hazırlar; Dil Kampları ise öğrencilere kısa dönemli olarak İngilizce eğitimi konusunda bir adım atma imkânı sunar.

TCNJ, U.S. News & World Report tarafından ABD’nin kuzey bölgesinde devlet destekli yüksek lisans eğitimi veren okullar arasında 1. sıraya yerleştirilmiş ve Barron’s Profiles of American Colleges tarafından ülkedeki “en rekabetçi” yükseköğrenim kurumlarından biri unvanını almaya hak kazanmıştır.

Eğitim merkezi, öğrenim, İngilizce becerileri ve Amerikan kültürü ve yaşam tarzını bütünleştirmek üzere tasarlanmış programlar sunar. Başlangıç seviyesinin üzerinde bulunan tüm Enstitü programları transfer edilebilirdir. Hem Enstitü hem de Kamplarda öğrenim gören öğrenciler programlarını tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazanır.

Konum

TCNJ’nin Georgian Colonial kampüsü New Jersey eyaletinin Ewing kasabasında bulunur. Bu kampüsten New York City (trenle bir saat), Philadelphia, Pennsylvania (trenle 45 dakika) eyaletlerine ve plajlara (otomobille 1 saat) ulaşım kolaydır. New Jersey, partileri ve doğayı seven insanlara yönelik çok sayıda eğlence ve çeşitli etkinlikler sunar. Ewing kasabası, öğrenim görmek için oldukça sakin ve harika bir çevreye sahip olan bir şehirde bulunur. Oldukça güvenli olan TCNJ kampüsü içerisinde 2 tane göl vardır. Bu kampüs aynı zamanda The Princeton Review tarafından ABD’deki en güzel kampüslerden biri unvanını almaya hak kazanmıştır.

Top