Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

Programlar

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı - Tam Sömestr Programı:

Tam Sömestr Programı, tam zamanlı bir program kursu isteyen öğrencilere tam kurs vermektedir. Bu program TCNJ'de bahar ve güz dönemlerinde yılda iki defa sunulmaktadır. Kurs, üç kredili dersten oluşmaktadır: Amerikan kültürüne odaklanan Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, ikinci dil olarak İngilizce (ESL), İngilizce ve diğer konularda destek kursları. Ayrıca programdaki yerlerini kolayca belirlemek ve program sonunda dil gelişiminin devamı için bireysel önerilerin verilmesi için öğrenciler program öncesi ve program sonrası testlere de girmektedir.  Tüm öğrenciler, tam zamanlı programlarında başarılı olmalarına yardımcı olacak konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirecektir. Acemi seviyesinin üzerindeki tüm enstitü kursları aktarılabilir. 12 aylık ESL çalışmasına kadar kayıt devam edebilir.

 

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı - Yoğun Yaz Programı:

Yoğun Yaz Programı hem lisans hem de lisansüstü öğrencilere verilmektedir. ABD'de lisans çalışmalarına başlayan veya devam eden öğrenciler, biri Amerikan kültürüne odaklanan Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, biri de ikinci dil olarak İngilizce (ESL) olmak üzere iki tane dört kredili ders alacaktır. ABD enstitülerinde lisansüstü çalışmalarına başlayan veya devam eden öğrenciler, biri Amerikan kültürüne odaklanan Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, biri de ikinci dil olarak İngilizce (ESL) olmak üzere iki tane dört kredili ders alacaktır. 

Ayrıca programdaki yerlerini kolayca belirlemek ve program sonunda dil gelişiminin devamı için bireysel önerilerin verilmesi için öğrenciler program öncesi ve program sonrası testlere de girmektedir. Tüm öğrenciler, tam zamanlı programlarında başarılı olmalarına yardımcı olacak konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirecektir. 12 aylık ESL çalışmasına kadar kayıt devam edebilir. Acemi seviyesinin üzerindeki tüm enstitü kursları aktarılabilir. Bu program genellikle yaz döneminde, Temmuz ile Ağustos ayı arasında verilmektedir.

 

Yüksekokula Hazırlık Akademisi:

2018 yazı Yüksekokula Hazırlık Akademisieğlenceli, kamp tarzı bir yüksekokula hazırlık deneyimi arayan uluslararası lise öğrencilerine özel bir programdır.  Bu program, yüksekokula hazırlık üzerine uygulamalar, yerel yüksekokul ve üniversitelere ziyaretler, eğlence aktiviteleri ve turlar sunmaktadır. TCNJ’nin Akademisine katılan öğrenciler gerçek bir yüksekokul deneyimi yaşayacak, kampüs yurtlarında kalacak, öğrenci yemekhanelerinde yemek yiyecek ve kampüs ile çevresini keşfedebilecektir. Ayrıca Akademi katılımcıları New York City, Washington D.C. ve Philadelphia'yı da ziyaret edecektir.

 

Bu programdan "mezun olan" uluslararası lise öğrencileri, gelecekteki yüksekokul ve üniversite başvurularına daha hazırlıklı olacak, üniversite düzeyindeki eğitim ve Amerikan kampüs hayatı beklentilerine daha aşina olacak, dil ve kültürel bilgisini geliştirmiş olacaktır. 

 

Akademi programı için belirli burslar mevcuttur.  Öğrencilerin bu burslardan biri için değerlendirmeye alınabilmesi için 31 Mart'tan önce başvuruda bulunması gereklidir.

 

Özelleştirilmiş Program

Okul, New Jersey kampüsünde özel kamp programları sunmaktadır. Bir program teklifi sunmak için e-postayoluyla Merkez ile iletişime geçin.

Top