Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

Başvurular ve Ücretler

Giriş koşulları:

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Enstitüsü için: Lise programını tamamlayan veya üniversite programlarında çalışan (ya da denk eğitim alan) herkes başvurabilir. TCNJ, programa başvuru kabul ederken ve gerekli belgeleri alırken uygun öğrencilere I-20 belgesini verecektir ve başvuran öğrenci vize almak için en yakındaki ABD Elçiliğiyle iletişime geçmelidir.

Yüksekokula Hazırlık Akademisi için: ABD lise yaşı aralıklarındaki (14 - 17 yaş arası) tüm uluslararası öğrenciler başvuru yapabilir. Bu programların kısa süreli ve kredisiz olması nedeniyle çoğu durumda öğrenci vizesi gerekmez.

 

Nasıl başvurulur?

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Enstitüsü için: Öğrencilerin web sitesi üzerinden başvuru yapması ve başvurularına ilgili lise veya üniversite transkriptlerini eklemesi ve TCNJ'de İngilizce öğrenme ve eğitim hedeflerini açıklayan İngilizce bir yanıt yazması gereklidir. Öncelikli katılım için öğrencilerin 2018 yaz programı için 1 Nisan'a kadar, 2018 güz, tam sömestr programı için 1 Mayıs'a kadar ve 2019 bahar, tam sömestr programı için 31 Ekim'e kadar başvurularını yapmış olması gereklidir.         

Yüksekokula Hazırlık Akademisi ve Özel program için: Öğrencilerin Yüksekokula Hazırlık Akademisi için web sitesi üzerinden başvuru yapması gereklidir. Mevcut alım ve burs sayısı sınırlıdır.  Öğrencilerin öncelikli kabul ve çok rağbet gören burslarımızdan birini alabilmesi için 31 Mart'tan önce başvuruda bulunması gereklidir.   Kişisel bir program için program önerinizle birlikte Merkeze e-posta yoluyla ulaşmanız gereklidir.  

 

Kurs ücretleri:

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Enstitüsü için: 2017 Güz dönemi için tam sömestr programında öğrenim ücreti ve masrafları yaklaşık olarak 5.280$’dır. Bu ücret, her yıl Temmuz ayında mali yıl başlangıcında Kurul tarafından gözden geçirilir ve ücrette değişiklik yapılabilir. Konaklama ücretleri, bu bahsedilen program ücretine ek olarak ödenir; rakamlar plana göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda ek öğrenim harçları, kitaplar, sağlık sigortası, Değişim Öğrencisi Bilgi Sistemi (SEVIS) ücreti ve seyahat masrafları belirtilen bu rakama dahil değildir.

ESL ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Enstitüsü Yoğunlaştırılmış Yaz programı için toplu bir ücret alınır ve bu ücret 2018 Yaz dönemi için ortalama 6350$’dır. Bu ücret, 8 kredilik öğrenim ücretini, klimalı odalarda konaklamayı ve haftada 7 gün yemek ücretini kapsar. Bu ücret her yıl Temmuz ayında, mali yıl başlangıcında Kurul tarafından gözden geçirilir ve ücrette değişiklik yapılabilir. Ancak, kitap, Değişim Öğrencisi Bilgi Sistemi (SEVIS) ücreti ve seyahat masrafları belirtilen rakama dahil değildir.

Yüksekokula Hazırlık Akademisi için 2018 yazı harcı 4.795 USD'dir.  Bu ücrete tüm kurslar, öğleden sonra ve hafta sonu programı, klimalı konaklama, 3 haftalık program yemekleri, sağlık sigortası, Newark Liberty Uluslararası Havaalanı'ndan kara ulaşımı ve tüm program turlarına ulaşım dahildir.  Sınırlı burslar mevcuttur. Kişisel harcamalar ve ABD'ye geliş ve ABD'den gidiş maliyetleri bu ücrete dahil değildir. Burs sayısı sınırlıdır.  Öğrencilerin burslardan biri için değerlendirmeye alınabilmesi için 31 Mart'tan önce başvuruda bulunması gereklidir.

Top