Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

Başvurular ve Ücretler

Giriş koşulları:

Institute for ESL & American Studies (Yabancı Dil Olarak İngilizce ve Amerikan Çalışmaları Enstitüsü) için: Lise öğrenim programını tamamlayan, sonuna yaklaşan veya üniversite derecesi almak üzere çalışan (veya eşdeğer bir derece) tüm öğrenciler başvuru yapabilir. Başvuru sahibinin bu programa kabul edilmesinin ardından TCNJ, gerekli yeterliliğe sahip olan öğrenciler için I-20 belgesini çıkarır; ardından başvuru sahibi, vize alabilmek için en yakın ABD Büyükelçiliği ile irtibata geçmelidir.

Dil Kampları için: ABD standartlarına göre lise çağında (14 yaş ve üzeri) olan tüm uluslararası öğrenciler başvuru yapabilir. Bu programların kısa ve kredisiz olması dolayısıyla çoğu durumda öğrencilerin vize alması gerekmez.

Nasıl başvurulur?

Institute for ESL & American Studies için: Öğrenciler lise not dökümlerini gösteren ilgili belgeler (transkript) ile birlikte online başvuru yapabilir veya başvurularını posta ile gönderebilirler. ‘Başvuru mektubu’ İngilizce yazılmış olmalıdır ve öğrenciler neden bu Enstitü’ye kayıt yaptırmak istediklerini ve bu Enstitü’nün onların hedeflerini nasıl gerçekleştirebileceğini detaylı bir şekilde ifade edebiliyor olmalıdır. Öğrenciler aynı zamanda Yabancı Dil Olarak İngilizce (ESL) programını tamamladıktan sonra ne yapmayı planladıklarını da belirtmelidir.

İngilizce Dil Kampları için: Öğrenciler 2017 Hazırlık Kampı için online başvuru yapabilir veya Özel Programlar Merkezi ile e-posta aracılığıyla irtibata geçebilir.

Kurs ücretleri:

The Institute for ESL & American Studies için: 2017 Güz dönemi için tam sömestr programında öğrenim ücreti & masrafları yaklaşık olarak 5.125$’dır. Bu ücret, her yıl Temmuz ayında mali yıl başlangıcında Kurul tarafından gözden geçirilir ve ücrette değişiklik yapılabilir. Konaklama ücretleri, bu bahsedilen program ücretine ek olarak ödenir; rakamlar plana göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda ek öğrenim harçları, kitaplar, sağlık sigortası, Değişim Öğrencisi Bilgi Sistemi (SEVIS) ücreti ve seyahat masrafları belirtilen bu rakama dahil değildir.

The Institute for ESL & American Studies Yoğunlaştırılmış Yaz programı için toplu bir ücret alınır ve bu ücret 2017 Yaz dönemi için ortalama 6350$’dır. Bu ücret, 8 kredilik öğrenim ücretini, klimalı odalarda konaklamayı ve haftada 7 gün yemek ücretini kapsar. Bu ücret her yıl Temmuz ayında, mali yıl başlangıcında Kurul tarafından gözden geçirilir ve ücrette değişiklik yapılabilir. Ancak, kitap, Değişim Öğrencisi Bilgi Sistemi (SEVIS) ücreti ve seyahat masrafları belirtilen rakama dahil değildir.

2017 Yaz Dönemi Hazırlık Kampı için toplu ücret 4.650$’dır. Bu ücret öğrenim programı, öğlen & hafta sonu programı, klimalı odalarda konaklama ve 3 haftalık program süresince yemek ücretlerini kapsar. Sınırlı burs seçenekleri mevcuttur. Kampüse ve kampüs dışına ulaşım masrafları bu ücrete dahil değildir.

Top