Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

TCNJ’de İngilizce Eğitimi

TCNJ’de İngilizce eğitimini unutulmaz kılan çeşitli sebepler vardır. Bunlardan bazıları:

  • Öğrenci/akademisyen oranı 12/1’dir.
  • İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) programı mezunlarının %70’i dil eğitimlerini tamamladıktan bir yıl sonra 3.0 ve üzeri akademik not ortalamasına sahiptir.
  • İki dönem İngilizce eğitimi aldıktan sonra, öğrenciler arasında ortalama TOEFL sonucu 27 puan artış göstermiştir.
  • 117 hektarlık kampüsümüz, 7.000'e yakın lisans öğrencimiz için güzel ve güvenli bir yerdir.
  • Tam sömestrde 12 kredi, yaz döneminde 8 kredi kazanabilirsiniz.

 

Öğrenmek Eğlencelidir:

Yaz okulları ve kamplar pazartesi ve cuma günleri arasındadır. Öğrenciler için gün kahvaltı ile başlar, ardından 2 saat ders yapılır ve öğle arası verilir. Öğle yemeğinin ardından iki saat ders işlenir. Akşamları ise film gösterimleri, müzik performansları, barbeküler vb. gibi eğlenceli etkinlikler düzenlenir. Bu etkinlikler öğrencilerin birbirleri hakkında daha fazla öğrenebilmelerine ve İngilizcelerini geliştirebilmelerine yardımcı olur.

 

Kampa katılan öğrenciler ABD’deki 3 günlük deneyimlerinin bir parçası olarak bazı gezi etkinliklerinin tadını çıkarır. İlgilenen Enstitü öğrencileri için çok cüzi bir ücret karşılığında paket gezi turları düzenlenir. Bu geziler hafta sonları yapılmaktadır ve öğrencilere New York City, Philadelphia ve Washington D.C.'nin önemli noktalarını keşfetme fırsatı sunulmaktadır.  Ayrıca Akademi katılımcıları, sinema geceleri, yüzme, el işi ve spor gibi birçok aktiviteye de katılabilecektir.

 

Sömestr Programı boyunca öğrenciler, TCNJ kampüsü içerisinde ve kampüs dışında çeşitli etkinliklere erişim imkânı bulur. Öğrenci kulüpleri, ülke çapında tanınmış konuşmacılar, komedyenler ve müzik grupları dâhil olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenler. Aynı zamanda Enstitü öğrencilerine yönelik düzenli olarak, çok düşük ücretli veya ücretsiz olarak geziler organize edilir. Bu geziler aracılığıyla New York City, Boston ve Washington, DC vd. ziyaret edilir.

Top