Apply     Visit     Give     |     Alumni     Parents     Offices     TCNJ Today     

Önemli Kişiler

Müdür

Dr. Monica Jacobe

Dr. Jacobe, Emory & Henry College’tan İngilizce ve Kitle İletişim alanında lisans derecesine; The American University’den Güzel Sanatlar Master derecesine ve The Catholic University of America’dan ise İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doktora derecesine sahiptir. 10 yılı aşkın bir süre boyunca TCNJ, Princeton University, The University of Maryland College Park, The Catholic University of America ve The American University bünyesinde Yazma ve Amerikan Edebiyatı dersleri vermiştir. Aynı zamanda bahsi geçen üniversitelerin yazma programları ve yazma merkezlerinin yürütülmesine destek olduğu idari görevlerde de yer almıştır. Dr. Jacobe, İngilizce alanında yetkili ACTFL OPI Tester unvanına sahiptir ve bu yıl ACTFL Tester Eğitmeni olmak üzere eğitimini tamamlayacaktır.

ESL Koordinatörü

Dr. Amy Moyer

Dr. Moyer, DeSales University’den Tarih ve Ortaöğretim Eğitimi alanında lisans derecesine; aynı üniversiteden Yabancı Uyruklulara İngilizce Öğretmenliği alanında Eğitim Master derecesine; Lehigh University’den Uluslararası Eğitim Liderliği alanında doktora derecesine sahiptir. Amy yurtdışında 10 yılı aşkın bir süre boyunca hem eğitim almış hem de öğretmenlik yapmıştır. Freeman-ASIA bursunu; Bangladeş’te öğrenim görmek için ABD Hükümeti Dil Bursu’nu (US State Department’s Critical Language Scholarship) ve Amerika Bangladeş Çalışmaları Enstitüsü’nden Araştırma Bursu’nu almaya hak kazanmıştır. İlgi duyduğu alanlar: öğretim programı geliştirme, öğretmenlik eğitimi ve program değerlendirme. Dr. Moyer aynı zamanda Kamboçya, Letonya ve ABD’de öğretmenlik alanında araştırma yürütmüştür. Amy 2014 yılı Ocak ayında TCNJ’de İkinci Dil Olarak İngilizce öğretmenliğine (ESL) başlamıştır.

Küresel Destek Koordinatörü

Amanda Simpson

Amanda, Mercer University’den İspanyolca Lisans derecesine; New York University’den Yükseköğretim ve Öğrenci İşleri alanında Master derecesine sahiptir. Avrupa, Orta Doğu, Orta Amerika ve Karayipler’deki akademik kariyeri boyunca yurtdışı eğitimini sürdürmüştür. 6 yılı aşkın bir süredir, İngilizce öğrencileri dahil olmak üzere yerli ve uluslararası öğrencilerle birlikte yükseköğretim alanında; kayıt yönetiminde; öğretim programı ile ilgili çalışmalarda ve akademik reklam alanlarında çalışmıştır. Mesleki geçmişinde, işe alım ve destek çalışmalarını yürüttüğü Pillar College’da yöneticilik de yer almaktadır. Öğrencilerle çalışmaktan keyif alan Amanda’nın ilgi alanlarından bazıları yükseköğrenim ve kültürlerarası alışveriştir.

Program Asistanı

Christine McCann

Merkez ekibi hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın ve bu link üzerinden onlarla doğrudan nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenin.

Top